پیش‌بینی برداشت ۲۹۰۰۰ تن آلو در آذربایجان‌غربی

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: برداشت آلو از باغ‌های استان آغاز شده و پیش بینی ها بیانگر افزایش ۱۱ درصدی تولید این محصول در باغ های منطقه است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، رسول جلیلی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده پیش‌بینی می شود ۲۹ هزار و ۱۰۰ تن محصول آلو در استان برداشت شود.

جلیلی بیان کرد: آذربایجان غربی یکی از قطب های تولید میوه در سطح کشور است که تنوع ارقام آن ها یکی از مزیت‌های باغداری استان به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: ارقام آلو در چندین نوع مثل آلو قطره طلا، شابلون، سانتاروزه، کالیفرنیا، آنجلینا، گوشتی، خاکی، اختری و انواع آلوهای بومی دراستان تولید می‌شود.

جلیلی اضافه کرد: سطح زیر کشت باغ‌های آلو استان در مجموع سه هزار و ۳۶۶ هکتار بوده که ۲ هزار و ۹۴۱ هکتار آن بارور و ۴۲۵ هکتار آن غیر باور است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: این محصول در تمامی شهرستان های استان کاشت شده که بیشترین آن در ارومیه و به ترتیب شهرستان های شاهین دژ، مهاباد، میاندوآب بیشترین سطح زیر کشت و تولید این محصول را در استان به خود اختصاص داده اند.

وی به مدت زمان برداشت این محصول اشاره کرد و گفت: از نظر زمان برداشت میوه های آلو به ارقام زودرس مثل سانتاروزه و دیررس مثل آلو خاکی و کالیفرنیا تقسیم می شوند که مابقی ارقام نیز مابین این دو رقم برداشت می‌شوند.

46

کد خبر 1420000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =