انتقادات تند منتجب نیا از شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان: یک فاجعه و تجربه تلخ بود

دبیرکل حزب جمهوریت می گوید: شورای سیاست گذاری یک مسیر اشتباه بود و ما از ابتدا مخالف بودیم و بعد هم دوستان به تدریج به اشتباهاتی که در آن وجود داشت رسیدند.

رسول منتجب نیا، دبیرکل حزب جمهوریت در بخشی از گفتگوی تفصیلی خود با خبرآنلاین، گفت: من از اول موافق شورایعالی سیاست گذاری نبودم. من بارها گفته ام که شورای سیاست گذاری یک پرچم ائتلاف در یک مقطع خاص بود که در اواخر سال ۹۳ برای رفع اختلافات بین کمیته راهبردی و کمیته انتخابات شورای هماهنگی اعضای اصلاح طلب به وجود آمد، پس محور و مبنا شورای هماهنگی، احزاب اصلاح طلب است که مرکب از ۲۰ و خرده ای حزب قانونی است که در آنجا دبیران می نشینند و با هم تبادل نظر میکنند و اختلاف نظرهایشان را به اتحاد می‌رسانند.

>>>بیشتر بخوانید؛

پیشنهاد منتجب‌نیا برای تشکیل شورای ریش سفیدان اصلاحات

وی گفت: شورای سیاست گذاری یک مسیر اشتباه بود و ما از ابتدا مخالف بودیم و بعد هم دوستان به تدریج به اشتباهاتی که در آن وجود داشت رسیدند، اصل اولیه این است که احزاب تصمیم بگیرند و بعد در یک فضای جمعی بنشینند و با هم تبادل نظر کنند و به وحدت نظر برسند و پشتوانه عملی آن هم این است که این کار برای سالهای سال انجام شده است و چیز جدیدی نیست، شورای سیاست گذاری یک فاجعه جدیدی بود که وارد صحنه شد و تجربه تلخی را به جا گذاشت.

عضو سابق حزب اعتماد ملی تاکید کرد: تجربه نشان داد که این نهاد و این فرایند به نتیجه واحد سازی نظرات نمی رسد و دیدیم که نه تنها وحدت ایجاد نشد بلکه در این مدتی که شورای سیاست گذاری فعال بود بین اصلاح طلبان اختلافات تا حدی تشدید شد.

2727

کد خبر 1420278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =