برپایی مراسم عزاداری در مساجد استان سمنان ممنوع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: نوحه‌خوانی و برپایی مراسم‌های مذهبی و عزاداری در تمامی مساجد مناطق شهری و روستایی استان سمنان برای مقابله با شیوع کرونا ویروس ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان  سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور، روز سه‌شنبه در ستاد مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: برپایی نماز جمعه و جماعات در مناطق روستایی و شهری استان سمنان که براساس رنگ‌بندی شیوع کرونا ویروس، در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند،‌ ممنوع است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین برپایی نماز جمعه و جماعات در مناطقی از استان که در رنگ‌بندی شیوع کرونا ویروس در وضعیت سفید و زرد قرار دارد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله در اقامه نماز و رعایت مدت زمان تعیین شده ممنوعیتی ندارد.
وی تصریح کرد: در بین، قبل و بعد از نماز جمعه و جماعت برگزاری هرگونه مراسم نوحه خوانی و عزاداری در مناطقی از استان که مجاز به برپایی نماز جمعه و جماعت هستند، هم ممنوع است .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی براساس رویکردهای ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس تدوین شده است و اقشار مردم در اجرای آن بکوشند.

48

کد خبر 1420542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =