افزایش ۱۳ درصدی مصرف آب در شیراز/ ۱۴ کیلومتر از خط دوم آبرسانی باقی مانده است

مدیرعامل آبفای شیراز با بیان اینکه در فاز نخست ۷۵۰ لیتر بر ثانیه از خط دوم به بهره‌برداری رسیده و آبفا تنها نقش توزیع‌کننده دارد، گفت: ۱۴ کیلومتر از مسیر خط دوم باقی مانده که باید تکمیل شود تا ۳هزار لیتر بر ثانیه به صورت کامل آب به مدار برسد.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : بهمن بهروزی پیش از ظهر امروز با اشاره به نقش رسانه‌ها در ارائه خدمات بهتر از سوی دستگاه‌های دولتی اظهار داشت: رسانه‌ها با نقد سازنده به خدمات‌رسانی بیشتر کمک می‌کنند و به همین منظور باید در همه پروژه‌ها از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شود.

وی با اشاره با افتتاح پروژه تصفیه‌خانه شیراز و مشکلاتی که برای برخی از رسانه‌ها پیش آمد، گفت: هیچ عمدی در ماجرای برخورد با رسانه‌ها در پروژه تصفیه‌خانه وجود نداشت قطعا اگر عمدی باشد با عواملش برخورد می‌شود.

مدیرعامل آبفای شیراز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۵۶ هزار مشترک آب در شهر شیراز داریم، افزود: آب جزء پروژه‌های امنیتی و از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم است به گونه‌ای که این دغدغه کمتر در بحث فاضلاب وجود دارد.

بهروزی در پاسخ به سوالی درباره کمبود و افت فشار آب در شیراز و مشکلاتی که این روزها مردم در نقاط مختلف با آن درگیر هستند، بیان کرد: امسال ۷۵۰ لیتر بر ثانیه از خط دوم وارد مدار شده و آبرسانی سیار نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

وی با بیان اینکه منابع تامین آب اکثرا در غرب شیراز است، عنوان کرد: نقاط جنوبی و شرقی شیراز عمدتا با مشکل آب روبه‌رو هستند که دلیل آن هم فاصله از مبدا تا مقصد است و هم زیرساخت‌هایی که باید ایجاد شود که بخشی از آن در حال انجام و مابقی در حال پیگیری و تامین اعتبار است.

مدیرعامل آبفای شیراز در پاسخ به این سوال که چرا یک پروژه قبل از اتمام باید افتتاح شود تا ایجاد انتظار کند، تصریح کرد: هر پروژه فازهای مختلف دارد علاوه بر آن مجری خط دوم آبرسانی به شیراز سازمان آب منطقه‌ای است که پس از چند سال به شیراز و دوکوهک رسیده است.

بهروزی با بیان اینکه در فاز نخست ۷۵۰ لیتر بر ثانیه از خط دوم به بهره‌برداری رسیده و آبفا تنها نقش توزیع‌کننده دارد، گفت: ۱۴ کیلومتر از مسیر خط دوم باقی مانده که باید تکمیل شود تا ۳هزار لیتر بر ثانیه به صورت کامل آب به مدار برسد.

وی با بیان اینکه اگر فاز نخست خط دوم آبرسانی شیراز افتتاح نمی‌شد مشکلات بیشتری داشتیم، افزود: امسال نسبت به سال گذشته آبرسانی سیار در نقاط مختلف شیراز کمتر شده و قطعی آب هم به شکل مقطعی بوده است.

مدیرعامل آبفای شیراز با اشاره به اینکه تصفیه خانه دوم شیراز یکی از بزرگترین تصفیه‌خانه‌ها در جنوب کشور است، تصریح کرد:در حال حاضر فاضلاب سرگردان در کلانشهر شیراز نداریم و  فاضلاب‌ها از تصفیه‌خانه به عنوان آب با کیفیت برای آبرسانی فضای سبز استفاده می‌شود.

بهروزی در پاسخ به سوالی درباره بوی نامطبوع در ورودی شیراز عنوان کرد: اگر بوی نامطبوع در اطراف شیراز است یا تاثیر گذشته است یا اینکه بخشی از آن مربوط به فاضلاب کارخانه‌ها است و باید دید که فاضلاب شهرک صنعتی تکمیل شده یا خیر؟

وی با بیان اینکه وظیفه آبفا جمع‌آوری فاضلاب شهری است، تصریح کرد: برای نقاطی که فاضلاب انجام نشده در حال برنامه‌ریزی است که
۱۲۰۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب باقی مانده که اگر شهر توسعه پیدا نکند ۷_ ۸ سال دیگر کامل می‌شود.

مدیرعامل آبفای شیراز هر سال ۲۵ هزار مشترک به ما اضافه می‌شود، گفت: با ویروس کرونا ۱۳ درصد مصرف آب در شیراز افزایش یافته البته امسال ۸۸  مترمکعب به ظرفیت آب نیز اضافه شده است.

بهروزی با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب از سوی شهروندان افزود: اگر ۵ تا ۷ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی شود،۳۰ هزار مترمکعب ذخیره می‌شود.

48

کد خبر 1420561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =