۰ نفر
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
۲ مدرسه جدید در کیش به بهره برداری می رسد

سازمان منطقه آزاد کیش در راستای ایفای رسالت اجتماعی خود، عملیات ساخت دو مدرسه جدید ۱۸ کلاسه و ۱۵ کلاسه را با پیشرفت بسیار خوب در منطقه سه نوبیناد آغاز کرده است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رضا اردلان مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش از بهره برداری دو مدرسه جدید با ظرفیت پذیرش ۱۰۰۰ دانش آموز در منطقه سه نوبنیاد کیش تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: عملیات ساخت دو مدرسه ۱۸ کلاسه و ۱۵ کلاسه به ترتیب ۶۰و ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی در سال جاری پیش بینی شده است و پس از بهره برداری این مجموعه ها، دانش آموزان مدارس دولتی می توانند از امکانات تازه تاسیس بهره مند شوند.

اردلان با بیان این که تعمیر و بازسازی مدارس کیش و  افزایش ۱۲ کلاس جدید در مدارس کیش تا مهر سال جاری به اتمام می رسد گفت: این اقدام موجب حفظ ایمنی، ایجاد آرامش، و زمینه ساز یادگیری بهتر دانش آموزان خواهد شد.

وی در ادامه افزود: چهار کلاس جدید نیز در مدرسه شهید فکوری در پایگاه هوایی در دست ساخت است و برای سال تحصیلی جدید به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: فضا و امکانات آموزشی برای برگزاری کلاس های حضوری در سال تحصیلی جدید برنامه ریزی و تامین شده است و امکان برگزاری کلاس های حضوری و غیر حضوری یا ترکیبی از فیزیکی و مجازی که از اختیارات وزرات آموزش و پرورش است و از طریق اداره آموزش و پرورش کیش اطلاع رسانی خواهد شد مهیا شده است.

اردلان با بیان این که در سال آینده فضاهای آموزشی در جزیره کیش افزایش خواهد یافت افزود: با دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و همکاری سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و بخش خصوصی شش مدرسه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به مجموع مدارس کیش اضافه خواهد شد.

رضا اردلان اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری حدود ۶۰۰ دانش آموز نیز به دانش آموزان جزیره کیش اضافه خواهد شد و در این خصوص برنامه ریزی های لازم برای دانش آموزان جدید در مقاطع مختلف پیش بینی شده است.

وی در خصوص تولید محتوای آموزشی گفت: هماهنگی ها و برنامه ریزی های اولیه صورت گرفته و در تولید محتوای مجازی به منظور استفاده از برنامه‎ها‎ی چند رسانه ای و مالتی مدیا فراهم شده است.

رضا اردلان با بیان این که اطلاعیه هایی که توسط اداره آموزش و پرورش کیش از طریق رسانه های عمومی اعلام خواهد شد اظهار داشت:

کیفیت حضور دانش آموزان و برگزاری کلاس ها با تصمیمات ملی و وزارت آموزش و پرورش به عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد تا بتوانند از این فرصت آموزشی در سال جدید بهره مند شوند.

اردلان تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش بینی شده در وضعیت های مختلف از نظر ویروس کرونا آمادگی لازم برای اجرای برنامه های آموزشی و دوره های آموزشی عمومی توسط اداره آموزش و پرورش کیش فراهم شده است.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش بر ضرورت توجه خانواده های ساکن در جزیره کیش به آموزش های عمومی اشاره داشت و افزود: با توجه به شرایط موجود در بخش مدارس دولتی و غیر دولتی جزیره کیش آمادگی کافی را برای برگزاری یک سال تحصیلی موفق و با نشاط دارد و پیش بینی های لازم نیز در این خصوص صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: کتاب های درسی مقاطع مختلف تحصیلی در جزیره کیش فراهم شده است و خانواده های دانش آموزان می توانند جهت دریافت کتاب های درسی خود از طریق مدارس مربوطه اقدام کنند، همچنین فرم و رنگ لباس دانش آموزان در سال تحصیلی جدید هیچ تغییر نخواهد داشت.

رضا اردلان با اشاره به پایان ماموریت سید جواد قوامی نژاد رئیس اداره آموزش و پرورش سابق کیش گفت: پرویز حیدری راد از همکاران اداره آموزش و پرورش کیش حکم سرپرستی این اداره را با پیشنهاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و با امضای وزیر آموزش و پرورش دریافت نمودند.

اردلان در پایان  سخنان خود گفت: از تمام فرهنگیان، معلمین عزیز و مسئولین اداره آموزش و پرورش کیش و  کادر اجرایی مدارس جزیره کیش که در سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کووید۱۹ نقش مهمی در پیشرفت فرایند آموزشی داشتند و سال تحصیلی را با موفقیت به پایان رساندند تشکر و قدردانی کرد.

48

کد خبر 1420926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =