استاندار البرز برای تامین ۵۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی استان متعهد شد

نماینده عالی دولت در استان البرز از تامین زمین ساخت ۶ مدرسه استثنایی و ۵۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در دیدار معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش که روز چهارشنبه صورت گرفت، با اشاره به ضرورت ارتقا زیرساخت های استان در حوزه آموزش و پرورش، افزود: سالانه به طور متوسط ۱۲ هزار دانش آموز به سیستم آموزش و پرورش البرز اضافه می شود.
وی ادامه داد: سرانه فضای آموزشی در البرز از  ۳.۲۸ به ۳.۴۸ درصد برای هر نفر رسید که این تحول بسیار بزرگی محسوب می‌شود و  نشان دهنده فعالیت و تحقق برنامه‌ها در این راستا است.
شهبازی گفت: برای ارتقا زیرساخت های آموزشی البرز تلاش های گسترده ای صورت گرفت و در این میان از ظرفیت بزرگ خیرین و جلب مشارکت آنها نیز بهره برداری شد.
وی افزود: رشد روز افزون جمعیت و بویژه افزایش چشمگیر مهاجرت در البرز سبب شده که تامین زیرساخت ها از این چرخه جا بماند ولی ما همچنان با جلب نگاه ملی و توجه خیرین درصدد ایجاد بسترهای لازم هستیم.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون با توجه به اینکه البرز دارای بیش از ۴ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه است برای تامین زمین ۶ مدرسه استثنایی و تقبل ۵۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی اعلام امادگی می کنیم.
 معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش نیز در این دیدار با بیان اینکه استان البرز ۴ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه دارد اظهار داشت: استاندارد فضای آموزشی مدارس استثنایی  ۲۸ متر مربع برای هر دانش آموز است که در حال حاضر این عدد ۱۰.۵ متر مربع است.
دکتر سید جواد حسینی با اشاره به اینکه بر اساس آمایش سرزمینی ۲۱۰ مدرسه استثنایی برای رسیدن به استاندارد در کشور مورد نیاز است اظهار داشت: سهم استان البرز از این تعداد ۶ مدرسه است و در صورت تامین زمین توسط استانداری، آموزش و پرورش استثنایی با همت خیرین ساخت این ۶ مدرسه را تقبل می کند.
وی افزود: همچنین ۵ سالن ورزشی ۲۰۰ متری درون مدرسه ای نیز در مدارس استثنایی استان البرز از سوی آموزش و پرورش استثنایی ساخته خواهد شد.
حسینی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی کشور گذاشته شده است اظهار داشت: این میزان نصف هزینه رفت و آمد دانش آموزان با نیازهای ویژه است و انتظار است استانداری البرز  ۵۰ درصد باقیمانده هزینه سرویس  دانش آموزان استثنایی استان البرز را تقبل کند.
حسینی در پایان گفت: در سال جاری با استفاده از ظرفیت شیفت خالی مدارس استثنایی استان البرز ۴ باشگاه ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش استثنایی راه اندازی خواهد شد.

46

کد خبر 1420986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =