وضعیت در گرگان همچنان قرمز است؛ دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدیت رعایت می‌کنیم

فرماندار گرگان گفت: وضعیت این شهرستان همچنان قرمز است و باید دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدیت تا زمان سفید شدن شرایط رعایت کنیم.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : محمد حمیدی ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: شهرستان گرگان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و تا خروج از این وضعیت همه دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدیت اجرایی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تفرجگاه‌های شهر همچنان مسدود است گفت: ایستگاه کنترل تردد در محور ناهارخوران کمی جابه جا شده تا بار ترافیکی محدود سیدمسعود مدیریت شود.

فرماندار گرگان افزود: تردد عمومی از ساعت ۹ تا ۱۶ برقرار است و از ساعت ۱۴ به بعد نیز تردد طبق روال قبل کنترل می‌شود و در طول شبانه روز هیچ فردی اجازه توقف در مسیر و یا نشستن در پیاده‌رو را ندارد.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام محرم نیز خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های این ایام مستلزم رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده و اداره تبلیغات اسلامی به عنوان متولی امر موظف به توجیه مسئولان هیئت‌ها و نظارت بر فعالیت آنها خواهد بود.

حمیدی با تقدیر از مرکز بهداشت برای پیگیری مداوم اجرایی شدن مصوبه‌ها و سایر موارد در حوزه‌های مختلف گفت: برای کاهش فشار کار، مرکز بهداشت با تقسیم وظایف و آموزش‌های لازم به سایر ادارات از ظرفیت آنان نیز در امر کنترل ویروس کرونا استفاده کند.

وی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از ۱۶ تا ۲۰ مرداد اعلام کرد: در این مدت ۱۷۴ مورد بازدید از اماکن عمومی و ۴۸۱ مورد از اماکن موادغذایی انجام شده که از این تعداد ۲ مرکز به مراجع قضائی معرفی و یک مرکز نیز پلمب شده است.

 به گفته فرماندار گرگان در این مدت ۳ قلیانسرا تعطیل و ۳۴ قلیان جمع‌آوری شد. همچنین در این مدت ۷۳ کیلوگرم انواع موادغذایی و ۵ هزار لیتر شوینده نیز معدوم شده است. در این مدت ۶ فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شد که از این تعداد ۴ فقره مختومه و منجر به پرداخت ۱۴۳ میلیون ریال جریمه در حق دولت شده است.

46

کد خبر 1421020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =