پرداخت ۴۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های تولیدی چهارمحال و بختیاری تصویب شد

ایرنا نوشت: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت: پرداخت چهار هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های تولیدی این استان به تصویب رسید.

سجاد رستمی شامگاه چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این تسهیلات برای ۵۳ واحد تولیدی صنعتی، کشاورزی و گردشگری در استان اختصاص یافته است.
وی افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات، زمینه ایجاد اشتغال جدید و تثبیت اشتغال یکهزار و ۱۰ نفر فراهم می‌شود.
رستمی تصریح کرد: تسهیلات مصوب برای طرح‌های تولیدی چهارمحال و بختیاری از محل تبصره ۱۸، رونق و بازسازی و نوسازی اصناف به‌ صورت سرمایه در گردش و سرمایه ثابت تامین و پرداخت خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تامین و پرداخت سریع‌تر تسهیلات مصوب ویژه طرح‌های تولیدی در اولویت کاری مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گیرد.
الله‌کرم نصیری تاکید کرد: تلاش برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی با هدف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی از مهم‌ترین اهداف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به‌شمار می‌رود.
وی با اشاره به نام‌گذاری سال‌جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید یادآور شد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری پیگیری ویژه اجرای مصوبات مرتبط با طرح‌های جهش تولید را در دستور کار قرار دهند.
گفتنی است ، در این نشست مشکلات مرتبط با ۱۰ طرح تولیدی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری بررسی و راهکارهای رفع آن ارایه و تصویب شد.
ویروس کرونا که باعث بروز بیماری کووید  ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

46

کد خبر 1421151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =