اجرای ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در منطقه چابهار / مکران آباد می‌شود

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار نقطه مشترک و اتصال تمامی رسانه‌ها با طیف‌های مختلف و تمامی گروه‌های سیاسی و حزبی در کشور است.

به گزارش خبرآنلاین از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار؛ عبدالرحیم کردی در نشستی با خبرنگاران به مناسب روز خبرنگار اظهار داشت: ظرفیت‌های چابهار و سواحل مکران ارزشمند است و نیاز به کار جدی رسانه‌ای و جریان‌سازی دارد، همین که رهبر انقلاب به این نقطه و سواحل راهبردی مکران نگاه ویژه دارد نشان می‌دهد که باید که یک خط رسانه‌ای منظم و جریان‌ساز برای چابهار در پیش داشت.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه چابهار نقطه مشترک رسانه‌ها با طیف‌های مختلف است، اظهار داشت: در چابهار تمامی رسانه‌ها و طیف‌ها مختلف سیاسی، گروهی و حزبی در چندسال گذشته تمام هم و غم‌شان را گذاشتند تا ظرفیت‌های آن را به همگان بشناسانند.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های اقتصادی، گردشگری اجتماعی و فرهنگی سواحل مکران بسیار است و جریان‌سازی ویژه‌تری از آنچه تاکنون اتفاق افتاده را می‌طلبد و می‌خواهد.

کردی با اشاره پروژه‌های منطقه آزاد نیز گفت: درحال حاضر ۸۰۰ میلیارد تومان کار عمرانی در منطقه درحال انجام است، در شرایط فعلی کشور این حجم عمرانی کم‌نظیر است و از این مقدار گردش ملی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان مختص ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بابیان اینکه بخش‌های مختلف ترمینال، باند و زیرساخت فرودگاه با پیمانکاران مجزا برای تسریع در کار در حال انجام است،گفت: تجهیز کارگاه فرودگاه در حال انجام است و همزمان بخشی از کار باند نیز اجرا شده است، درحال حاضر باند فرودگاه پیشرفتی ۷ درصدی دارد؛ مشکل تامین منابع برای فرودگاه وجود ندارد و منابع لازم از سوی منطقه آزاد چابهار به طور کامل تامین شده و ۱۸ ماه آینده فاز اول فرودگاه عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره طرح توسعه منطقه آزاد چابهار نیز گفت: ۳۲ روستا درحال حاضر در محدوده طرح توسعه قرار دارند که برنامه‌های مدونی برای عمران و آبادانی آن‌ها با بنیاد مسکن شروع شده است، امیدواریم بتوانیم زیرساخت‌های لازم را برای محیط‌های روستایی منطقه با این طرح توسعه فراهم کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: رسانه‌ها را همیار خود می‌بینم و امیدوارم نقد منصفانه جای خود را به تخریب و خدای ناکرده تهمت ندهد.

46

کد خبر 1421230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =