هیئتی‌ها ثابت کنند می‌توان با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی محرم را برگزار کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: هیئتی‌ها ثابت کنند می‌توان با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی مراسم ماه محرم را برگزار کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی در گردهمایی مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع) استان کرمان که در آستانه ماه محرم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در مهدیه مسجد مقدس صاحب‌الزمان (عج) شهر کرمان و در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد اظهار داشت: خاصیت شاگران و مادحین اهل بیت (ع) عمل به حرف ولی است.

وی با بیان اینکه امروز در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور هستیم و محرم امسال محرم متفاوتی است گفت: عده‌ای سخت تلاش کردند تا محرم امسال برگزار نشوند و تکلیف ما در این شرایط کرونایی این است که بر اساس شیوه نامه‌های بهداشتی مراسم ماه محرم را برگزار کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان ادامه داد: ذاکران و مادحان اهل بیت (ع) و هیئتی‌ها باید محرمی رقم بزنند که در عالم ثبت شود و اثبات کنیم محرم را می‌شود با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه مراسم باید در فضای باز برگزار شود و حداکثر مدت زمان برگزاری مراسم باید دو ساعت باشد گفت: مداح هیئت وقتی پشت میکروفون قرار گرفت و دید شیوه نامه بهداشتی رعایت نشده و شرکت کنندگان ماسک نزده‌اند نخواند و جلسه را ترک کند چرا که این مجلس مورد رضایت ولی خدا نیست.

حقانی با اشاره به اینکه بچه هیئتی‌ها انسان‌های متشرعی هستند و قیاس آنها با سایر افراد قیاس خوبی نیست بیان کرد: به همین دلیل نمی‌توانیم بگوییم تجمع همه جا هست چرا به مراسم محرم گیر می‌دهند.

وی با بیان اینکه مادحین اهل بیت (ع) تلاش کنند در جلسات نذورات مردم را به سمت کمک‌های معیشتی مومنانه سوق بدهند گفت: ایستگاه‌های صلواتی را دایر کنید، صوت پخش کنید و با جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردمی، این کمک‌ها را بین مردم آسیب‌دیده توزیع کنید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه ذاکران و پیرغلامان امام حسین (ع) انسان‌های بزرگی هستند و نزد مردم آبرو و اعتبار دارند افزود: از این ظرفیت در راستای خدمت و کمک به نیازمندان استفاده کنید.

48

کد خبر 1421279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =