صدور ۱۸۶مجوز تولید در سال۹۸ در شهرک‌های صنعتی سمنان

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان از صدور ۱۸۶مجوز تولید در سال گذشته در شرکت شهرک‌های صنعتی سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان حسن البویه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز صنایع کوچک گام‌های جهش تولید را در استان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در یک سال گذشته ۱۸۶مجوز در قالب ۸۵هکتار صادر شده که بیان‌گر بسترسازی برای جهش تولید است.
وی با اعلام رشد هفت برابری واگذاری زمین و تعداد واحدهای جدید در شهرک‌های صنعتی گفت: در سه ماهه اول سال۹۹ بیش از ۹۰قرارداد منعقد و ۶۱هکتار زمین به فعالان واقعی تولید واگذار شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان از پیشرفت ۵۱درصدی طرح‌های صنعتی در شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و گفت: در مجموعه یک هزار و ۴۳۷طرح صنعتی با پیشرفت‌های مختلف فیزیکی ۶۶۰ هکتار از مساحت شرکت شهرک‌های صنعتی استان را اشغال کرده اند که می‌بایست با تعیین و تکلیف هر چه سریعتر این طرح‌ها از انباشت سرمایه راکد جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه یکصد و هفت واحد صنعتی راکد استان از سال۹۶ تا پایان تیر۹۹ به چرخه تولید بازگشته اند گفت:در حال حاضر افزون بر ۹۵۰ واحد از ۱۱۸۴واحد با ظرفیت‌های مختلف و حتی برخی با ظرفیت بیش از ظرفیت اسمی خود فعال هستند.
آلبویه به سیاست‌های حمایتی دولت از صنایع کوچک نیز اشاره کردوافزود: صنایع کوچک می‌توانند زنجیره ارزش و تامین صنایع بزرگ را تکمیل کند و پیشران توسعه صنعتی کشور باشند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه کشور ما برای اولین‌بار در حال تجربه اقتصاد بدون نفت است افزود: تحریم‌های امریکا و هم‌پیمانانش بی‌سابقه‌ترین وهوشمندانه‌ترین تحریم‌ها در طول تاریخ بوده که سبب شکوفایی اقتصاد مولد غیر وابسته به نفت در کشورمان شده و هرچند این تغییر رویه از سر اجبار و تحمل سختی‌های بسیاربوده، اما در صورت تداوم می‌تواند، اقتصاد ما را قوام ببخشد.

آلبویه ادامه داد در شرایط فعلیدتمام ها حذف شده است و تولیدکنندگان واقعی به میدان امده اند وی ادامه داد سرمایه گذاران ادم های باهوشی هستند و اتفاقات اخیر ده استان اول صنعتی کشور بیانگر این نکته است که تولید در داخل توجیه دار شده است
آلبویه در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار گفت من از تلاش های اهالی رسانه واقعا سپاسگذارم چون با مطالبه گری شما بسیاری از مشکلات ما در بخش صنعت حل شده است که قابل تقدیر است.

48

کد خبر 1421554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =