‍ ‍ درآمدهای شهرداری به شدت کاهش یافته است

عضو شورای اسلامی شهرکرد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا متاسفانه درآمدهای شهرداری شهرکرد به شدت کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، مصطفی حیدری در جلسه شورای معاونین و مدیران شهرداری شهرکرد بیان کرد: ما به عنوان خدمت‌گذار مردم در شورای اسلامی باید در مدتی که هستیم از فرصت‌ها جهت ارائه هرچه بهتر و بیشتر خدمات به مردم تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه درآمدهای شهرداری به شدت کاهش یافته است، افزود: درآمد شهرداری از محل عوارضاتی است که مردم پرداخت می‌کنند، بنابراین باید با ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان ممکن رضایت شهروندان را جلب کنیم.
حیدری گفت: تعامل کارکنان با مرکز ضعیف است و این در حالی است که برای جذب امکانات و اعتبارات باید تعامل مدیران و معاونین با مرکز مستمر و قوی باشد.
وی با بیان اینکه عدالت اجتماعی با ارائه خدمات در تمامی محله‌های شهرکرد اجرا شود، گفت: متاسفانه در جنوب شهر عدالت اجتماعی اجرا نشده است که می‌طلبد به معابر این محله نگاه ویژه‌ شود.

بهادر عبدالغنی شهردار شهرکرد در این جلسه بیان کرد: در بافت فرسوده از سوی ناحیه غرب شاهد تغییرات اساسی نیستیم و باید در راستای توسعه این ناحیه از تجارب شهرهای دیگر استفاده شود.
وی افزود: در راستای توسعه ساخت و ساز باید کارهای مشارکتی انجام شود که در این صورت شهرداری آماده همکاری است.
شهردار شهرکرد با اشاره به اهمیت و لزوم فرهنگ سازی در حوزه‌های مختلف کاری خاطرنشان کرد: در واحدهای تفکیک پسماند و ترافیک شهری باید فرهنگ‌سازی و آموزش‌های لازم به صورت ویژه انجام شود.


مسعود حبیبی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شهرکرد اظهارداشت: ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این سازمان در نظر گرفته شده که ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل درآمد سازمان و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون از محل اعتبارات شهرداری پرداخت می‌شود.
وی افزود: در سال گذشته ۱۳ پروژه برای سازمان عمران و بازآفرینی تعریف که ۸ پروژه پیشرفت فیزیکی چشمگیر و رضایت بخشی داشته‌اند.
سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شهرکرد بیان کرد: جمع‌آوری آب‌های سطحی ناحیه غرب با ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار، تکمیل مسیل ناحیه غرب با ۳۵۸ میلیون تومان اعتبار و احداث فضای سبز در محله مسجد ابومحمد شهرکرد با بیش از یک میلیارد تومان اعتبار از جمله پروژه‌های این سازمان محسوب می‌شوند.
حبیبی خاطرنشان کرد: احداث پارک محله‌ای در ناحیه غرب با یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان اعتبار و کف سازی محله سقاخانه که حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است از دیگر پروژه‌های این سازمان می‌باشد.
وی با بیان اینکه از محل اعتبارات سال جاری ۲ پروژه تعریف شده است، گفت: پیاده‌روسازی در ناحیه غرب به مساحت ۱۸۰۰ مترمربع با ۷۱۱میلیون تومان اعتبار ‌و همچنین پروژه هدایت آب‌های سطحی محله سقاخانه برای امسال پیش‌بینی شده است.
سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری شهرکرد با اشاره به محوطه‌سازی میدان امام‌زادگان دوخاتون(س) ادامه داد: یک میلیارد اعتبار برای این پروژه پیش‌بینی شد که بعد از شروع به کار پیمانکار متاسفانه به دلیل عدم همکاری اداره میراث فرهنگی کار متوقف شد، اما مجددا این پروژه شروع و در اسرع وقت تکمیل می‌شود.

۴۶

کد خبر 1421749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =