دلایل تاخیر در صدور کارت های هوشمند ملی/کارت ملی ۳ هزار نفر در استان غیر فعال است

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: اکنون ۳ هزار نفر در استان هستند که کارت ملی هوشمند خود را گرفته اند اما نسبت به فعال سازی آن اقدام نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگاران استان، گفت: صدور کارت هوشمند ملی متمرکز از سازمان ثبت احوال تولید می شود، سازمان ثبت احوال با سازمان های مرکزی در تهران منعقد کرده است، که آن سازمان ها به تعهدات خودشان عمل نکرده اند و به همین دلیل در تهیه مواد اولیه دچار مشکل شدند و چاپخانه ها نیز به تهدات خودشان نتوانستند عمل کنند.

داود صادقی عنوان کرد: قول داده اند که در اسراع وقت نسبت به تهیه مواد اولیه اقدام کنند و باقی مانده های کارت هوشمند ملی هر چه سریع تر چاپ شوند و در اختیار مردم قرار داده شود.

وی بیان کرد: اکنون ۵۵۶ هزار و ۵۰۹ نفر در استان واجدین شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که  ۸۹ درصد از واجدین شرایط که افراد بالای ۱۵ درصد هستند کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند و یا ثبت نام کرده اند.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: قریب به ۱۱ درصد از واجدین شرایط که تعداد آن ها ۶۳ هزار و ۲۵۲ نفر هستند تا کنون برای کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند که توصیه به این افراد این است که هر چه سریع تر به دفاتر پیشخوان برای ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

صادقی بیان کرد: کارت ملی هوشمند بیش از ۹۰ درصد از افرادی که برای کارت ملی ثبت نام کرده بودند صادر شده است کمتر از ۱۰ درصد  ثبت نام کرده اند و هنوز کارت شان صادر نشده است.

وی افزود: حدود ۶ هزار کارت ملی هوشمند در ادارات و دفاتر پیشخوان موجود است که صاحبان آن ها برای دریافت این کارت های هوشمند ملی هنوز اقدام نکرده اند، به تک تک این افراد پیامک مبنی بر مراجعه برای دریافت کارت هوشمند خود ارسال شده است که کارت خود را دریافت و فعال سازی کنند.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر این افراد هر چه سریع تر مراجعه و کارت خود را دریافت نکنند به مرور زمان این کارت هاغیر فعال می شود و باید به صورت مجدد ثبت نام و هزینه را پرداخت کنند.

صادقی در خصوص فعال سازی کارت های ملی هوشمند گفت: روزی که برای دریافت کارت هوشمند خود که صادر شده است مراجعه می کنند باید از مرجع گفته شده که تحویل میگیرند فعال کنند.

وی عنوان کرد: در برخی از شهرستان ها از جمله در شهرستان گچساران افرادی کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند اما اداره پست نسبت به فعال سازی آن ها اقدام نکرده است، که به این افراد پیامک نیز ارسال شده است که کارت خود را فعال کنند.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: اکنون ۳ هزار نفر در استان هستند که کارت ملی هوشمند خود را گرفته اند اما نسبت به فعال سازی آن اقدام نکرده اند که با این افراد تماس گرفته شده است که برای فعال سازی کارت خود مراجعه کنند.

46

کد خبر 1421754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =