افزایش سرانه کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی معلولان

مدیرکل بهزیستی استان قزوین از پرداخت الکترونیکی کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی، به تمامی افراد دارای معلولیت ناشی از آسیب نخاعی، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین با بیان این که کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی فعلاً به افراد دارای آسیب نخاعی و باتوجه به سطح ضایعه، گردنی، سینه‌ای و کمری تعلق می گیرد، گفت: درصورت گشایش اعتبارات به سایر گروه‌های معلول بسترگرا نیز پرداخت می شود.
وارثی گفت: میزان سرانه پرداختی شامل کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی افراد دارای آسیب نخاعی باتوجه به سطح آسیب به۲میلیون ریال برای معلولین ضایعه نخاعی گردنی یک میلیون و ۸۰۰هزار ریال، معلولین پشتی و کمری به میزان یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال درماه افزایش یافته است.
او بیان کرد: این کمک هزینه با الکترونیکی شدن پرداخت از سوی سازمان بهزیستی کشور، علاوه بر شفاف شدن میزان و نحوه پرداخت ها، در زمان کوتاه تری در حساب مددجویان قرار می گیرد.
وارثی با اشاره به اینکه معلولان ضایعه نخاعی از خدمات درمانی و بهداشتی نیز استفاده می کنند، تصریح کرد: این بخش از خدمات، شامل حمایت هایی است که با هدف کاهش هزینه های معیشتی، درمانی و توانبخشی افراد معلول و خانواده های آنان و ارتقاء کیفیت زندگی این گروه از خانواده ها صورت می گیرد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همه افرادی که کمک‌ هزینه حق پرستاری دریافت می‌کنند، ضایعه نخاعی بوده و نوع، شدت این ضایعه توسط کمیسیون پزشکی icf تایید شده است و در حال حاضر هیچ‌کدام از معلولان ضایعه نخاعی برای دریافت حق پرستاری پشت نوبت نیستند و کمک‌ هزینه‌های خود را ماهانه و به‌ روز دریافت می‌کنند. ضمنا مبلغ ماهانه حق پرستاری ۵میلیون و ۵۴۰هزار ریال برای هر فرد است.
این مقام مسئول گفت: بهزیستی استان به ۴۳۵ معلول ضایعه نخاعی خدمات ویژه شامل خدمات توانپزشکی، حق پرستاری، وسایل کمک توانبخشی و سایر خدمات مددکاری ارائه می کند.

48

کد خبر 1421910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =