روایت رئیس‌کل دادگستری گلستان از برخورد با چند مدیر متخلف/ حیاط خلوت برخی‌ در استان خراب شد

رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: رویکرد دستگاه قضایی اینگونه نیست که با مدیران متخلف بعد از پایان مسئولیت برخورد کند؛ ما فرماندار رامیان، مدیرکل غله و دامپزشکی و مدیرعامل آب منطقه‌ای را پشت میزشان بازداشت کردیم.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : هادی هاشمیان بعداز ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه اهالی رسانه جزو عیون ما هستند، اظهار داشت: ما هیچ خط قرمزی در برخورد و رسیدگی به تخلفات نداریم جز اینکه گزارش مستند نباشد. از اینکه رسانه‌ها به دستگاه‌های مختلف از جمله دستگاه قضایی ورود کنند، باید استقبال شود. دلیلی وجود ندارد حراست و برخی‌ها جلوی رسانه‌ها را بگیرند که چرا به برخی موضوعات ورود کردید.

وی گفت: بسیاری از دستگاه قضایی را نه فقط عامه مردم بلکه بسیاری از مسئولان هم نمی‌دانند. خبرهای امیدوارکننده‌ای در دستگاه قضایی استان وجود دارد که باید به گوش مردم برسانیم.

رئیس‌کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در استان کمک کردند تا حیاط خلوت خیلی‌ها خراب و برچیده شد. اگر مدیری ضعف ندارد چرا از شفافیت واهمه دارد و نباید از تحقیق و تفحص استقبال کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها در پیشگیری از وقوع جرم نقش موثری دارند، افزود: این کارکرد رسانه باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد. امروز خانواده‌های بسیاری در حال از هم پاشیدن است اما اگر رسانه‌ها در امر پیشگیری ورود کنند و به مردم آگاهی بدهند، بخشی از این مشکلات برطرف می‌شود.

هاشمیان با اشاره به برخورد دستگاه قضایی با متخلفان در حوزه منابع طبیعی اظهار داشت: سال گذشته ۷۵ هکتار جنگل، ۵۷۱ هکتار مرتع و ۴ هکتار ساحل رفع تصرف شد. همچنین با تغییرکاربری غیرمجاز ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی برخورد و  ۲۲۲ مورد حکم قلع و قمع اجرا شده است.

وی با انتقاد از برخی دستگاه‌های اجرایی برای اجرای احکام قضایی گفت: دستگاه قضایی مجری حکم نیست و دستگاه‌های متولی باید تجهیزات و ماشین‌آلات موردنیاز را برای اجرای حکم فراهم کنند. در رامیان مشکلاتی داشتیم و به دادستان گفتم علیه رئیس جهادکشاورزی استان و شهرستان رامیان به علت تمرد از دستور قضایی پرونده تشکیل دهد تا امروز تجهیزات را برای اجرای حکم قلع و قمع به میدان آوردند.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه برخورد دستگاه قضایی صرفا برای بعد از مدت مسئولیت افراد نیست، گفت: ما فرماندار رامیان را پشت میزش دستگیر کردیم، مدیرکل غله و مدیرکل دامپزشکی، مدیرعامل آب منطقه‌ای و برخی افراد دیگر را در همان زمانی که مسئولیت داشتند بازداشت و دستگیر کردیم. اینگونه نیست که بگذاریم مسئولی تخلف کند و پس از آن به موارد تخلف رسیدگی کنیم. در عین حال در دستگاه قضایی نیز با قضات و کارمندان متخلف برخورد شده و تعدادی هم اخراج شدند.

وی به بازگشت ۲ هکتار زمین در شهرک تالار گرگان که ۳۰ سال پیش به ۴۵ قاضی واگذار شده بود، اشاره کرد و افزود: سه دهه قبل ۴۵ قاضی زمینی گرفتند، مدیر وقت جهادکشاورزی باید دقت می‌کرد و زمین دیگری را به آنان می‌داد اما در این ۳۰ سال حتی یک آجر روی آجر گذاشته نشد و در نهایت هم حکم به نفع منابع طبیعی داده شد. اما دو طرف نارهارخوران را ببینید که چه ساختمان‌هایی حتی بدون مجوز هم ساخته شده است.

هاشمیان گفت: کارگروه گسترش عدل و آزادی‌های مشروع را در استان ایجاد کردیم و اگر رسانه‌ها و مردم گزارشات و موضوعاتی دارند به این کارگروه اعلام کنند و حتما به آن رسیدگی می‌شود.

48

کد خبر 1422020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =