پیش بینی مهم نظرسنجی پیو / آمریکایی‌ها به چه کسی رای می‌دهند؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: نتایج نظرسنجی موسسه «پیو» حاکی از آن است که بسیاری از آمریکایی‌ها به دلیل نفرت از دونالد ترامپ قصد رای دادن به جو بایدن را دارند.

به نقل از هفته نامه آمریکایی نیوزویک، نتایج نظرسنجی جدید موسسه پیو نشان می‌دهد، اکثر کسانی که در نظر دارند در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها رای دهند، این کار را تنها به این علت انجام می‌دهند که می‌گویند «بایدن، ترامپ نیست».

در این نظرسنجی که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شده است ۵۳ درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند به بایدن رای خواهند داد. این در حالی است که ۴۶ درصد از این افراد، ترامپ را نامزد مورد نظر خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا اعلام کردند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از کسانی که در نظر دارند به بایدن رای دهند، گفتند تنها به علت مخالفت با ترامپ و اینکه از او متنفر هستند به بایدن رای می‌دهند. این در حالی بود که تنها ۱۹ درصد از طرفداران ترامپ گفتند به علت مخالفت با بایدن به ترامپ رای خواهند داد.

موسسه پیو در سال ۲۰۱۶ و قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آن سال نیز نظرسنجی مشابهی را انجام داده بود. بر اساس نتایج آن نظرسنجی، ۳۳ درصد از کسانی که به ترامپ رای می‌دادند علت رای دادن به وی را مخالفتشان با هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا عنوان کردند. این در حالی بود که ۳۲ درصد طرفداران هیلاری کلینتون به علت نفرت از ترامپ به وزیر امور خارجه اسبق رای دادند.

2323

کد خبر 1422051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  0 0
  چه فرقی میکنه به کی رأی بدن ،سیاست اونا ثابت بخصوص در مقابل ایران پس این مسئولین بی کفایت به جای نشستن به انتظار انتخابات آمریکا اگر خسته نمیشن کاری برای وضعیت اسفبار مملکت کنن و منتظر دست خیر آمریکا نباشن ...
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  0 0
  مهم نیست که چه کسی بیشترین رای مردمی رو داشته باشه، اونجا رای مجلس سنا مهمه نه رای مردم