تنها ۶۵ درصد از مردم خراسان شمالی از ماسک استفاده می‌کنند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در هفته گذشته ۶۵ درصد مردم استان از ماسک استفاده کردند که این خطرناک است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : سید احمد هاشمی امروز در نشست مدیریت بیماری کرونا ویروس اظهار داشت: خوشبختانه تعداد موارد بستری مبتلا به کرونا در استان از هفته گذشته تا به الان رو به کاهش بوده و در حال حاضر ۲۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه از هفته گذشته تاکنون تنها ۶۵ درصد مردم استان از ماسک استفاده کرده‌اند افزود: متاسفانه آمار استفاده از ماسک در خراسان شمالی تغییر چندانی نکرده و همان ۶۵ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند که این مهم سبب شده روزانه ۶ تا ۷ نفر در خراسان شمالی بر اثر کرونا جان خود را از دست بدهند ضمن اینکه در برخی از روزها تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا به ۱۱ نفر هم رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه موارد بستری در استان رو به کاهش بوده و بیماری در حال فروکش شدن است.

هاشمی با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و با ارائه توضیحات تکمیلی در خصوص نحوه عزاداری اضافه کرد: آنچه که در ایام محرم عزاداران باید در دستور کار قرار دهند رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی دست ها و استفاده مستمر از ماسک در حین مراسم عزاداری است ضمن اینکه مراسم عزاداری ایام محرم باید در فضای سرباز و با مدت زمان حداکثر ۲ ساعت برگزار شود.

هاشمی در خاتمه با بیان اینکه امسال مراسم شیرخوارگان حسینی در خراسان شمالی برگزار نخواهد شد گفت: با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا در استان هیچ‌گونه مراسم عزاداری در ایام محرم در اماکن مذهبی و امامزاده های استان برگزار نخواهد شد.

48

کد خبر 1422058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =