نایب رئیس جامعه هتل داران کشور: ضرر ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی هتل‌ها از کرونا

نایب رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: در این فصل از سال که فصل درآمدزایی تاسیسات گردشگری است، درصد اشغال هتل‌های کشور به صفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ شهرام شیروانی از ضرر ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی کرونا به هتل‌های کشور خبر داد و گفت: متاسفانه در این وضعیت توان پرداخت حقوق پرسنل را هم نداریم.

نایب رئیس جامعه هتل داران کشور که در نشست هم‌اندیشی آسیب‌شناسی گردشگری در ایام کرونا، سخن می گفت، خاطرنشان کرد: با رئیس جمهور، معاون اول ایشان و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس علاوه بر مکاتبه، جلساتی مبنی بر ضرر و زیان ناشی از کرونا داشتیم اما نتیجه‌ای دربر نداشته است.

وی با اشاره به اینکه همه افراد حاضر در این نشست خسارات ناشی از کرونا را سنگین می دانند و خواستار حمایت دولت و مجلس از صنعت گردشگری هستند، افزود: وضعیت منابع مالی تاسیسات گردشگری به گونه‌ای است که حتی توان پرداخت حقوق پرسنل را هم نداریم.

رئیس جامعه هتلداران استان همدان، اضافه کرد: گردشگری نیاز به صندوق حمایت از تاسیسات گردشگری دارد تا در چنین مواردی بتواند حمایت مالی داشته باشد.

شیروانی با بیان اینکه هتلداران قریب به ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان ضرر کردند و دولت تاکنون مبلغی پرداخت نکرده است گفت: درخواست داریم مجلس به فریاد بخش خصوصی برسد و راهگشای ما باشد.

نایب رئیس جامعه هتلداران کشور با بیان اینکه در غرب کشور امروز تمام گردشگری ما تعطیل می‌شود چون پایان فصل کاری است گفت: اگر امروز دولت اعلام کند که کرونا از بین رفته است،  باز به درد ما هتلداران غرب کشور نمی‌خورد چون فصل کاری را از دست داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه از آبان ماه سال گذشته تا خردادماه امسال سطح اشغال هتل ما دو درصد بوده است افزود: صدا و سیما نیز دائم از «سفر نکنید» برنامه پخش نکند زیرا وقتی ستاد مقابله با کرونا پروتکل‌هایی را برای ایام سفر  تعریف و صادر کرده و هتل‌ها ملزم به رعایت این موارد هستند، صدا و سیما نیز باید به ما کمک کند.

شیروانی ضمن تاکید بر اینکه برخی از هتل‌ها به سمت تغییر کاربری سوق یافته و در صورت عدم حمایت تبدیل به بیمارستان یا مراکز دیگری خواهند شد تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ۱۲ درصدی با بازپرداخت دو ساله کارساز نیست و مبالغ تسهیلات نیز کم است.

وی ادامه داد: بخشودگی بازپرداخت تسهیلات را نمی‌خواهیم اما معافیت مالیاتی باید باشد چون درآمدی نداشتیم که بابت آن مالیات بدهیم.

نایب رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: ما درخواست دادیم برای هر اتاق ۵۰ میلیون تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شود تا هتل‌ها از فرصت پیش آمده کرونا، برای به‌روز کردن هتل و برون‌رفت از شرایط کنونی از این تسهیلات استفاده کنند.

۴۶

کد خبر 1422164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =