عصبانیت بی‌بی از شکست آمریکایی‌ها در شورای امنیت

ایسنا نوشت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی عدم تصویب پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را شرم آور خواند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی شکست آمریکا در شورای امنیت با عدم تصویب پیش نویس قطعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه کرده بود، در پیامی توییتری نوشت: تصمیم شورای امنیت سازمان ملل برای عدم تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، شرم آور است.

نتانیاهو در ادامه مدعی شد که آن چه تروریسم و خصومت ایران می‌خواند، صلح منطقه و تمام جهان را تهدید می کند. شورای امنیت به جای مخالفت با فروش تسلیحات، به این کار تشویق می کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در پی انزوای دیپلماتیک آمریکا، مطرح کرد که ما به همکاری نزدیک با آمریکا و کشورهای منطقه برای ممانعت از آن چه خصومت ایران می‌خواند، ادامه خواهیم داد. اسرائیل  در برابر هر کسی که بخواهد امنیت آن را تضعیف کند،  با تمام قدرت عمل خواهد کرد.

اظهارات نتانیاهو در پی این مطرح می شود که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت با شکست مواجه شد. در رای گیری دو شب گذشته در شورای امنیت پیش نویس قطعنامه ای که آمریکا برای تمدید این تحریم ارائه کرده بود با کسب ۲ رای مثبت، ۲ رای منفی و ۱۱ رای ممتنع رد شد.

311312

کد خبر 1422215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ایرانیم IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
    0 0
    به کوری چشم تو و اعراب کثیف و خائن خلیج فارس پیشرفته ترین سلاح ها رو هم می فروشیم و هم هر آنچه نیاز داشته باشیم میخریم بشین تا وقتش برسه دلاوران نیروهای مسلح خدمتت میرسن