برای وزارت آموزش‌وپرورش ۱۸۶ هزار مجوز استخدام صادر شده است

تسنیم نوشت: رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: در طول چهار سال اخیر ۱۸۶ هزار مجوز برای استخدام نیرو در وزارت آموزش و پرورش صادر شد که رشد ۳.۵ برابری دارد.

جمشید انصاری امروز در جلسه مشترک با وزیر آموزش و پرورش که در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش به‌دلیل گستردگی کار خود در تمام کشور حضور دارد و شاید تنها دستگاهی باشد که بیشترین حضور را به لحاظ جغرافیایی دارد و حجم وسیعی از خدمات گیرندگان را دارد، جمعیت دانش‌آموزان هر سال افزایش می‌یابد از سوی دیگر به‌صورت غیرمستقیم با خانواده‌ها مرتبط است بنابراین مسائل و مشکلات آن توجه بیشتری نیاز دارد.

وی افزود: یکی از مسائل اصلی آموزش و پرورش تأمین نیروی انسانی است، بر اساس آمار در طول چهار سال اخیر ۱۸۶ هزار مجوز برای استخدام از محل ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان و صدور مجوز برای استخدام دانشجو معلم از طریق کنکور صادر شد همچنین برخی مجوزها برای تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس ارائه شد که در مقایسه با ۵ سال گذشته که ۵۵ هزار مجوز داده شده بود افزایش ۳.۵ برابری را نشان می‌دهد و بیانگر توجه دولت به تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: دولت سال ۹۸ کار بزرگی انجام داد و با افزایش حقوق و مزایای کارکنان آموزش و پرورش که همیشه از تبعیض نسبت به برخی دستگاه‌ها رنج می‌بردند به معادل سازی حقوق آنها اقدام کرد و امروز متوسط دریافتی کارکنان دولت ۵ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان است که برای آموزش و پرورش ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان است و این تفاوت برطرف شد؛ امیدوارم باز هم امکان توجه بیشتر به فرهنگیان و مسائل آموزش و پرورش وجود داشته باشد چون دستگاه حساسی است که نسل آینده کشور را تربیت می‌کند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این نشست مشترک اظهار کرد: آموزش و پرورش مجموعه بزرگی است که فصل مشترک بسیاری با سازمانها و موسسات مختلف دارد و هرقدر زمینه همکاری‌ها را بهبود ببخشیم بهتر برای تحقق ماموریت‌ها حرکت خواهیم کرد.

وی افزود: شبکه شاد امکان ارتباط زنده با ۷۵۰ منطقه آموزشی را ایجاد کرد و مسائل و مشکلات آنها جمع‌بندی و به آقای انصاری ارائه شد و او امروز به جمع مجازی روسای آموزش و پرورش مناطق کشور آمد و به سؤالات و ابهامات آنها پاسخ داد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اقدامات خوبی برای تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش در سالهای گذشته و از سوی دیگر ترمیم حقوق معلمان انجام شده است جمع‌بندی کلی ما در این نشست مشترک این بود برای تحقق کیفیت بهتر و دسترسی مطلوب به آموزش، از سوی دیگر شرایط مطلوب‌تر فرهنگیان باید همکاری‌ها را توسعه دهیم.

۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1422253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =