سرانه فضای سبز منطقه آزاد ارس ۳ برابر استانداردهای جهانی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سرانه فضای سبز محدوده منطقه آزاد ارس به ۸۵ مترمربع به ازای هر نفر افزایش یافته است.

️به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مطنقه آزاد ارس، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: بر اساس شاخص تعیین شده از سوی محیط زیست سازمان ملل متحد سرانه متعارف و قابل قبول فضای سبز ۲۵ مترمربع برای هر نفر می باشد این در حالی است که طبق سرشماری های بعمل آمده سرانه فضای سبز منطقه آزاد ارس به بیش از سه برابر استانداردهای جهانی افزایش یافته است.

نریمان با تاکید بر اینکه کاربری فضای سبز و افزایش سرانه ی آن یکی از مباحث اساسی دربرنامه ریزی ومدیریت شهری منطقه آزاد ارس تعیین شده است و پیش از هرنوع برنامه ریزی برای توسعه شهری، استانداردهای توسعه فضای سبز معین و مشخص می شود افزود:  با اختصاص بودجه مناسب در زمینه گسترش فضای سبز شهری، سرانه فضای سبز در منطقه آزاد ارس به بالای ۸۵ متر مربع رسیده و اکنون کل مساحت فضای سبز در منطقه آزاد ارس بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار متر مربع است که نسبت به سال های ۹۷ و ۹۶ رشد ۶۰ درصدی را بهمراه داشته است.

وی در ادامه یادآور شد:  سال گذشته در مجموع ۹ هزار اصله درخت و درختچه در معابر محدوده شامل باند کندرو و رفیوژهای ورودی و بلوارهای اصلی و جداره شهری کاشته شده است که با احتساب آن،  تعداد درختان کاشته شده  در ارس به ۷۰ هزار درخت افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در پایان با اشاره به اینکه مدیریت منابع و صرفه جویی در بخش فضای سبز اهمیت بسزایی دارد، گفت: بدنبال اتخاذ راهکارهای جدید و جایگزین در راستای مدیریت مصرف منابع سازمان منطقه آزاد ارس و کاهش هزینه ها، سال گذشته علیرغم افزایش فضای سبز به نسبت سال های قبل در هر ماه بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال در حوزه نگهداری فضای سبز صرفه جویی شده است.

48

کد خبر 1422257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =