۰ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

آمریکا را بزرگ نکنید!

روح‌الله جمعه‌ای
آمریکا را بزرگ نکنید!

ایالات متحده آمریکا با تدابیر هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی و تهدیدات امنیت داخلی با شکست های مفتضحانه مواجه شده است.

واشنگتن که به دنبال فضاحت تاریخی در شورای امنیت سازمان ملل و ناتوانی در عدم همراه کردن سایر کشورها در بازگرداندن تحریم های سازمان ملل در انزوای تاریخی در قبال ایران قرار گرفته است با تشدید اقدامات و تحرکات و به ویژه تنگ تر کردن حلقه محاصره اقتصادی و تحریمهای ظالمانه و بسط آن به تحریم اقلام غذایی و درمانی و بشردوستانه قصد دارد راه گریزی ازاین مهلکه رسوایی برای خود بیابد و با ایجاد پروپاگاندای عظیم از طریق رسانه های دراختیار خود می کوشد تا ناکارآمدی و ناتوانی خود را به موفقیت تبدیل تماید و بر همین اساس مدعی فعال کردن مکانیزم ماشه در زمان معینی شده است.

در حالیکه اولا مکانیزم ماشه که در برجام پیش بینی شده است در جدال حقوقی و دیپلماسی با آمریکا در شورای امنیت به عنوان سند پیروزی جمهوری اسلامی ایران ثبت تاریخی شده و عملا فعال شدن این مکانیزم از سوی جامعه بین الملل منتفی می باشد. ثانیا ایالات متحده اوائل سال ۱۳۹۷ با خروج از برجام عملا انواع مکانیزم های ماشه اعم از اقتصادی، امنیتی، تروریستی، عملیات روانی و... را به راه انداخت که حوادث آبان ماه سال گذشته و ترور سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و تلاش برای مسدود کردن هرگونه مراوده تجاری ایران با سایر کشورها حتی در حوزه غذا و درمان از موارد تلاش آمریکا برای به زانو درآوردن ملت قهرمان ایران در برابر زورگویی های این کشور می باشد که با مقاومت و رشادت و ایستادگی مردم، تمامی ماشه چکانی های آمریکا به شکست های دیگر آمریکا تبدیل شده است.

در این میان شگفتی از افراد و جریاناتی است که در سودای کسب قدرت در انتخابات های آینده، ناخواسته با تهدیدات توخالی و غیرواقعی با آمریکا هم نوا شده و ادعای فعال کردن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا را باور و بزرگنمایی می کنند.

واقعیت آنکه تلاش آمریکا در این مقطع، یک عملیات روانی بزرگ برای القای ترس و واهمه در میان مردم ایران است که هر دلسوز به انقلاب اسلامی و میهن عزیز باید با هوشیاری و درایت و بصیرت با تحقیر ایالات متحده، مانع از موفقیت این کشور در این نزاع فریبنده و رسانه ای شود.
* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۲۶ شهریور ۱۳۹۹

۲۳۲۳

کد خبر 1422566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =