بیانیه باشگاه فولاد درباره دست‌های پشت پرده

باشگاه فولاد خوزستان در خصوص داوری شب گذشته دیدار برابر پارس جنوبی و همچنین اتفاقات اخیر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باشگاه فولادخوزستان در اعتراض به اتفاقات چند بازی اخیر این تیم و مسائل داوری بیانیه ای صادر کرده است. در این بیانیه چنین آمده است:

ظاهرا کسب سهمیه برای فولاد به مذاق عده‌ای خوش نمی‌آید که این چنین باشگاه ما را مورد آماج حملات ناجوانمردنه قرار داده‌اند. اگر تا هفته گذشته شک و تردید داشتیم که نمی‌خواهند باشگاه فولاد سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند، امروز با اطمینان اعلام می‌کنیم، چنین هدفی وجود دارد. اینکه چه کسی نمی‌خواهد فولاد سهیمه بگیرد، برای این باشگاه و مردم خوزستان نامعلوم است اما فقط کافی است بازی شب گذشته مقابل پارس جنوبی جم را یک بار تماشا کنید، تا شما هم مطمئن شوید. در این بازی آقای اشکان خورشیدی داوری بازی که در دیدار رفت فولاد و پرسپولیس، مرتکب اشتباه شد تا حریف به یک پنالتی برسد و سه امتیاز را بگیرد، شب گذشته هم دو پنالتی واضح و آشکار را ندید تا بازی مساوی تمام شود.

تمام کارشناسان داوری و تمام اهالی فوتبال از شب گذشته تا امروز، با دیدن این صحنه‌ها انگشت به دهان مانده‌اند که چطور آقای اشکان خورشیدی پنالتی‌های به این واضحی را ندید. برای باشگاه فولاد جای سوال دارد چطور در این فوتبال خطاهای ۱۰ درصدی یا برخوردهای ساده پنالتی است ولی حمله بدون توپ مدافع پارس جنوبی به مهاجم فولاد که باعث شد ۳ متر به بیرون زمین پرتاب شود، پنالتی نیست؟! و یا فن سه امتیازی مدافع پارس جنوبی به شیمبا چطور می‌تواند پنالتی نباشد؟!

برای باشگاه فولاد و مردم خوزستان، این تصمیمات عجیب و غریب و این اراده خودجوش برای دورماندن از سهمیه آسیا، همچنان شک و تردید زیادی به وجود می‌آورد که فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی آن باشد. در دیدار مقابل نساجی هم همه شاهد ناداوری آشکار علیه فولاد بودند به شکلی که اکرمی داور مسابقه فعلا از قضاوت محروم است. اما آیا این محرومیت، جوابگوی آرزوهای از دست رفته یک استان که مردمش نه آب دارند و نه هوا، هست؟ بار دیگر بر همه عیان شد باشگاه فولاد هم مثل مردم خوزستان مظلوم است و قربانی معادلات سیاسی فوتبال می‌شود.

باشگاه فولاد قصد ندارد به داوری اتهام بزند اما چرا این اشتباهات باید در هفته‌های منتهی به پایان لیگ، به صورت سریالی برای فولاد اتفاق بیفتد؟ آیا کسب سهمیه برای فولاد، باعث می‌شود تا طرفداران بعضی تیم‌ها به فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش حمله کنند؟ آیا گناه فولاد این است؟ باشگاه فولاد نه کانال طرفداری دارد و نه پیج‌های اینستاگرامی که شبانه روز مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش را مورد لطف قرار دهند. کم کم این موضوع بر همگان اثبات شده آنها برای فرار از حملات ناشی از سهمیه نگرفتن بعضی تیم‌ها، دیواری کوتاه‌تر از دیوار فولاد پیدا نمی‌کنند. قصد نداریم اتهامی بزنیم ولی آیا هواداران فولاد نباید به اتفاقات چند هفته گذشته کاملا مشکوک شوند؟!

ظاهرا سهمیه فولاد باعث می‌شود واژه فوتبال پاک دوباره در فوتبال ایران مطرح شود. در دیدار پارس جنوبی جم هم چون منافع تیم‌های دیگر در خطر بود همه دست به دست هم دادند تا آن اتفاقات تلخ رقم بخورد. اگر نمی‌خواهید فولاد سهمیه بگیرد مرد و مردانه اعلام کنید نه اینکه پشت پرده و به صورت ناجوانمردانه، یک استان و تلاش‌های یک ساله‌اش را قربانی کنید.

256 251

کد خبر 1422581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =