کدام شرکت های چینی پس از تیک تاک هدف تهدیدهای آمریکا قرار گرفتند؟

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: رئیس جمهور آمریکا که اخیراً سیاست خصمانه ای علیه شرکت های چینی اتخاذ کرده است، اعلام کرد که احتمالاً وی پس از ممنوعیت فعالیت شرکت تیک تاک، علیه دیگر شرکت های چینی مانند غول فن آوری این کشور، علی بابا، اقدام کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که اخیراً سیاست خصمانه ای علیه شرکت های چینی اتخاذ کرده است، اعلام کرد که احتمالاً وی پس از ممنوعیت فعالیت شرکت تیک تاک علیه دیگر شرکت های چینی مانند غول فن آوری علی بابا اقدام کند.

ترامپ طی کنفرانس خبری خود در روز شنبه در پاسخ به این سوال که آیا در نظر دارد ممنوعیت های مشابهی علیه شرکت‌های چینی دیگر مانند علی‌ بابا اعمال کند یا خیر؟ گفت: خوب، بله ما موارد دیگر را هم در نظر داریم.

تهدید ترامپ برای فشار به دیگر شرکت های چینی پس از تیک تاک

بر اساس این گزارش، ترامپ اخیراً فشارها علیه شرکتهای چینی مانند بایت دنس، مالک برنامه محبوب تیک تاک را افزایش داده است. ترامپ حضور این شرکت را در ایالات متحده ممنوع کرده است.

ایالات متحده روز جمعه به شرکت بایت دنس دستور داد که طی 90 روز دارایی های شرکت تیک تاک را در آمریکا واگذار کند.

شرکت بایت دنس نیز هفته گذشته از تصمیم خود برای شکایت از دولت ترامپ به علت بیرون راندن این شرکت از بازار ایالات متحده خبر داد.

ترامپ که تغییر روابط تجاری ایالات متحده و چین را موضوعی مهم برای ریاست جمهوری خود قرار داده است در حالی که به شدت منتقد این کشور است گاهی هم از اقدام چین برای خرید محصولات کشاورزی از آمریکا تمجید کرده است.

223227

کد خبر 1422739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =