آمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان جنوبی بازهم کاهش یافت

استاندار خراسان جنوبی گفت: کاهش تدریجی آمار بیماران بستری از ۲۰۰ به ۱۴۰، آمار جدید ابتلای به بیماری از ۳۰ مورد به ۱۵ مورد مثبت در روز و آمار ۲۵ بستری جدید به ۱۰ مورد بستری در روز، نشان از کاهش آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان دارد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان اظهار داشت: آنچه در ستاد ملی کرونا در قالب پروتکل و دستورالعمل مصوب می‌شود، لازم الاجراست و همه باید این ضوابط را رعایت کنند. 

وی گفت: روز گذشته با تأکید بر این موضوع و با جمع بندی موارد مطرح شده در کمیته اجتماعی امنیتی، در ستاد ملی کرونا، ضوابط جدیدی در زمینه برخورد با ناقضان پروتکل‌های بهداشتی مقرر شد که این ضوابط در سه حوزه اداری، عمومی و صنفی تدوین شده است. 

استاندار با اشاره به اینکه مقررات تعیین شده برای حوزه اداری، شاغلان تمامی دستگاه‌ها را در همه سطوح شامل می‌شود گفت: بر اساس این ضوابط، به ترتیب اخطار کتبی با درج در پرونده، توبیخ کتبی با درج در پرونده، کسر یک سوم حقوق به مدت یک ماه، کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده شغل به مدت سه ماه و در نهایت انفصال موقت از خدمت به مدت حداکثر سه ماه برای هر مرتبه تخلف و تکرار آن در نظر گرفته شده است.

معتمدیان تصریح کرد: برای حوزه صنفی نیز، بار اول تذکر کتبی با درج در پرونده صنفی و حرفه‌ای، بار دوم تعطیلی واحد صنفی به مدت ۵ روز و بار سوم هم تعطیلی واحد صنفی به مدت ۱۰ روز در نظر گرفته شده است. 

وی یادآور شد: این تذکرها در آینده اصناف در زمان تمدید مجوزها، دریافت تسهیلات و... تأثیر گذار است. 

استاندار با تأکید بر اینکه ضوابط حوزه عمومی برای بخش‌های حمل و نقل عمومی و محیط‌ها و مراکز تجمع عمومی لحاظ شده‌اند، گفت: طبق قانون، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در محیط های عمومی ضروری است و ارائه خدمات به افراد متخلف در این حوزه ممنوع است.

معتمدیان ادامه داد: اگر به این افراد در دستگاهی خدماتی ارائه شود با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، با خاطیان برخورد می‌شود و افرادی که اصرار بر تخلف دارند به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند. 

وی با اشاره به دیگر مصوبات ستاد ملی کرونا خاطرنشان کرد: از مهمترین مصوبات جلسه روز گذشته این بود که با تمام توان، کنکور را که از دغدغه‌های خانواده‌هاست با رعایت کامل همه دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کنیم. 

استاندار سپس از پروتکل‌های تعیین شده برای برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم گفت و تصریح کرد: امسال هم سیاست بر این است که مراسم عزاداری با شکوه کامل برگزار شود. 

معتمدیان تأکیدکرد: با توجه به اینکه حفظ سلامت مردم از اوجب واجبات است لذا در برپایی مراسم عزاداری نیز بر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید شده است. 

وی افزود: همه گروه‌ها و حوزه‌های مؤثر، مبلغان، مداحان، رسانه‌ها باید برای اطلاع رسانی در این زمینه از ظرفیت‌های در اختیار خود استفاده کنند تا آسیب‌های احتمالی را به حداقل برسانیم. 

استاندار در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت آمار مبتلایان به کرونا اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی،  خراسان‌ جنوبی، جزو ۵ استانی است که به جهت کاهش آمار بیماران، نه قرمزند و نه در وضعیت هشدار قرار دارند.

معتمدیان ادامه داد: کاهش تدریجی آمار بیماران بستری از ۲۰۰ به ۱۴۰، آمار جدید ابتلای به بیماری از ۳۰ مورد به ۱۵ مورد مثبت در روز و آمار ۲۵ بستری جدید به ۱۰ مورد بستری در روز، نشان از کاهش آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان دارد. 

وی تأکید کرد: این روند کاهشی، نتیجه تلاش‌های بی وقفه متولیان امر به ویژه کادر درمانی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم است که ادامه این روند وضعیت مطلوب‌تری را رقم خواهد زد.

48

کد خبر 1422786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =