پنجمین ثروتمند جهان اقتصاد آمریکا را تهدید کرد/ بافت چرا طلا خرید؟

وارن بافت سرمایه‌گذار و اقتصاددان آمریکایی که در فهرست ثروتمندان فوربس در جایگاه پنجم قرار دارد با توجه به شرایط فعلی اقتصاد آمریکا مسیر سرمایه گذاری خود را تغییر داد که این امر تهدیدی جدی برای اقتصاد این کشور به حساب می‌آید و بنابر گفته کارشناسان سرمایه گذاری های اخیر وارن بافت شوک بزرگی به بازار ارزهای دیجیتال وارد می‌کند.

به  گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وارن بافت با ثروتی بالغ بر ۷۹.۹ میلیارد دلار در جایگاه پنجم ثروتمندان دنیا قرار دارد وی که در گذشته بر این باور بود که سرمایه گذاری در بازار طلا اشتباه است و به اقتصاد کشور لطمه وارد می‌کند طی چند روز اخیر سرمایه خود در بانک‌های معتبر آمریکا همچون جی پی مورگان را به حداقل رسانده و اقدام به خرید سهام یکی از کمپانی‌های کانادایی حفاری طلا کرده است.

کارشناسان بر این باورند که اقدامات اخیر وارن بافت در نتیجه سیاست های غلطی است که برای بهبود وضعیت اقتصادی اتخاذ شده است و به عقیده کارشناسان این سیاست ها نه تنها به بهبود وضعیت بازارهای مالی در شرایط فعلی کمک نخواهد کرد بلکه دلار را هرچه بیشتر تضعیف خواهد کرد و احتمال جهش چشمگیر دوباره طلا را بسیار افزایش خواهد داد.

وارن بافت

وارن بافت برای سرمایه گذاری اخیر خود در این کمپانی کانادایی اقدام به فروش بخش اعظمی از سهام های خود در کمپانی گلدمن ساکس کرده است که ارزش آن ۵۰۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است؛ کارشناسان بازارهای مالی بر این باورند که سرمایه گذاری عظیم وارن بافت در بازار طلا منجر به جهش خیره کننده بیت کوین خواهد شد و ممکن است قیمت این ارزدیجیتال را تا ۵۰ هزار دلار بالا ببرد.

شرکت تازه‌ای که بافت تصمیم به سرمایه‌گذاری در آن کرده است یک کمپانی کانادایی حفاری طلا است که تنها طی یک سال گذشته افزایش ۴۵ درصدی سرمایه گذاری خارجی را تجربه کرده است.

در این بین بسیاری از ثروتمندان دیگر دنیا اقدام به خروج سرمایه‌های خود از بانک‌ها کرده‌اند و این حجم از سرمایه در حال حرکت به سمت بازار ارزهای دیجیتال و بازار طلا جهانی است، این حجم از سرمایه‌گذاری به قدری است که تنها یکی از ثروتمندان اقدام به سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری در بازار ارزهای دیجیتال کرده است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1422826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =