اتصال ۱۰۰ درصدی مدارس شهری به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از پایان پروژه اتصال مدارس شهری این استان به شبکه ملی اطلاعات قبل از شروع سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: ۹۶۰ مدرسه شهری استان یزد به شبکه ملی اطلاعات متصل و هوشمند شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا پاکدل با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی اتصال مدارس شهری به شبکه ملی اطلاعات گفت: با اتمام طرح هوشمندسازی مدارس در استان ۹۶۰ مدرسه شهری به شبکه ملی اطلاعات متصل و از اینترنت رایگان برخوردار شدند.
پاکدل، اظهار کرد: با اجرای این پروژه به عنوان یکی از دستاوردهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان که با همت مجموعه مخابرات منطقه و آموزش و پرورش استان زودتر از موعد به اتمام رسید، تمامی مدارس حوزه شهری از طریق سرویس اینترنت پرسرعت ثابت به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.
وی اجرای این طرح را منطبق با ماده ۶۹ قانون برنامه ششم اعلام کرد و افزود: اتصال این مدارس به شبکه ملی اطلاعات گامی در رشد و شکوفایی علمی دانش آموزان استان مخصوصا در شرایط ناشی از کرونا است.
نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان با اشاره به پایان طرح هوشمندسازی مدارس روستایی در ماه گذشته، یادآورشد: با اتمام این طرح ۴۸۶ مدرسه روستایی از طریق سرویس اینترنت ثابت و ۱۴ مدرسه روستایی در بستر اینترنت پرسرعت همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
گفتنی است با اتمام اتصال ۹۶۰ مدرسه شهری جمعا ۱۴۶۰ مدرسه شهری و روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

کد خبر 1422875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =