ماجرای حذف صحنه‌های بازی بهمن مفید در «سرود تولد»

برنا نوشت: علی قوی‌تن با اشاره به همکاری موفقش با بهمن مفید در «سرود تولد» تأکید کرد: حذف صحنه‌هایی که او در فیلم ایفای نقش کرده بود، باعث شد این بازیگر فقید دلگیر و ناراحت از ایران برود.

علی قوی‌تن کارگردان سینما اظهار داشت: در سال ۱۳۸۲ وقتی که می‌خواستم فیلم «سرود تولد» را بسازم چند سالی بود که بهمن مفید از آمریکا به ایران برگشته بود و می‌دانستم که علاقه دارد دوباره مقابل دوربین قرار گرفته و ایفای نقش کند، در دیداری که با او داشتم احساس کردم به شدت مشتاق بازی کردن است و به همین دلیل در «سرود تولد» برای او نقشی در نظر گرفتم که به بهترین شکل بدون هیچ مشکلی در فیلم بازی کرد.

این کارگردان در ادامه گفت: زمانی که پیش تولید فیلم «سرود تولد» را آغاز کردیم و عوامل انتخاب شده بود من نام بهمن مفید را به عنوان یکی از بازیگران در لیست قرار دادم و در مکاتبه‌ای با وزارت فرهنگ نام او را به عنوان یکی از بازیگران فیلم مطرح کردم که معاونت سینمایی بدون هیچ مخالفتی حضور ایشان در فیلم را پذیرفت اما متأسفانه پس از اکران فیلم اعتراضاتی صورت گرفت و که منجر به حذف بخش‌هایی از بازی مفید در این فیلم شد و ما مجبور شدیم در تدوین دوباره نقش او را کم‌رنگ‌تر کنیم اما به هر حال نقش او به طور کامل حذف نشد و به نوعی بهمن مفید دوباره در یک فیلم سینمایی روی پرده سینما رفت.

او افزود: این اتفاق می‌توانست راهی برای حضور مداوم بهمن مفید در سینمای ایران باشد اما متأسفانه کم‌رنگ شدن او در فیلم «سرود تولد» آخرین چالش ما نبود و وقتی فیلم در پخش خانگی قرار گرفت متوجه شدم در نسخه دوم پخش نقش بهمن مفید به طور کامل بدون اجازه و اطلاع من حذف شده است. پس از این اتفاق به شخصه شاهد دلگیری و ناراحتی بهمن مفید بودم و دیدم که او پس از این اتفاقات دوباره تصمیم گرفت که از ایران برود و این کار را انجام داد و چند سالی از این رفت اما باز هم پس از چند سال به کشورش برگشت.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1422920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • رضا IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
    1 0
    آخر یک دلیل جوانمردانه وعقلانی برای حذف او می توانستند بیاورند براستی در این سرزمین به او ظلم شد این که او بازیگر خوبی بود و چهل سال سینمای ایران را از این گوهر ناب ملی محروم کردند سزایشان با خدا و قیامت. اگر بنا برمحرومیت بود باید بسیاری از هنرمندان دیگر راهم ممنوع میکردند که نکردند به نظر اینجانب بدترین رفتار با ایشان انجام شد.مسئولان سینمایی عافیت اندیش با این کارها بزرگترین ضربه را به فرهنگ وهنر این سرزمین زدند.