ماجرای ربودن دو جامعه‌شناس روس در «شوگالی»

تسنیم نوشت: ماجرای ربایش دو جامعه‌شناس روس در لیبی که پیش از این در قالب یک فیلم سینمایی مورد توجه قرار گرفته بود در یک فیلم سینمایی جدید با عنوان «شوگالی، هیچ چیز شانسی نیست» بار دیگر مخاطبان سینما را به خود جلب می‌کند.

ماجراهای ربایش و نگهداری دو جامعه‌شناس روس، ماکسیم شوگالی و سامر سیفان که پیش از این در لیبی از سوی نیروهای تروریستی ربوده شده بودند در فیلم «شوگالی – 2، هیچ‌چیز شانسی نیست» مورد توجه قرار گرفته است.

در این فیلم که در واقع قسمت دوم فیلمی است که پیش از این با موضوع ربایش این دو جامعه‌شناس روس ساخته شده بود، به ماجراهایی که آنها در دوره زندان در شهر متیق لیبی گذرانده‌اند پرداخته شده است. در این فیلم به موضوعات مختلف در رابطه با جنگ داخلی لیبی و نیز شخصیت‌های سیاسی نقش‌آفرین در این جنگ اشاره شده است.

در این فیلم اشاره می‌شود که این دو جامعه‌شناس روس با هدایت و خواست دفتر سازمان سیا در تونس شناسایی و ربوده شده‌اند. این در حالی است که این دو جامعه‌شناس در حال تلاش برای فهم ریشه‌های درگیری‌های موجود در لیبی بوده‌اند.

پیش از این نیز نشریه نیوریورک تایمز با انتشار گزارشی به استناد برخی منابع موثق از نقش آمریکا در ربوده شدن این دو محقق روس پرده برداشته بود.

روسیه در سال‌های اخیر در راستای جنگ تبلیغاتی خود علیه هالیوود، واکنش‌های فراوان نشان داده است. اخیراً نیز خبر ساخت فیلمی با موضوع چرنوبیل در واکنش به سریال چرنوبیل آمریکایی‌ها منتشر شده است که باید آن را دید تا ببینیم روس‌ها چه جوابی برای دشمنان خود دارند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1423062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =