پلمب بیش از ۲۰واحد فروش و ذبح دام غیرمجاز در یزد

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزدگفت: در راستای ساماندهی مشاغل مزاحم شهری، بیش از ۲۰ واحد فروش و ذبح دام غیر مجاز در یزد پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد نعیمی نژاد در این رابطه اظهار داشت: کشتارگاه قدیم در محله صدرآباد باید مطابق قانون از هر نوع فعالیت در زمینه نگهداری و پرورش دام و طیور پاکسازی شود.
وی افزود: در این راستا و با  همکاری خوب بین شهرداری، دامپزشکی و شبکه بهداشت، پلمب و انتقال واحدهای دامداری غیرمجاز از این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
نعیمی نژاد اظهار داشت: از سوئی با تعامل صورت گرفته، شهرداری منطقه یک در صدد تغییر کاربری اراضی و طرح های تشویقی برای  منطقه موصوف می باشد .
وی بیان اینکه هدف دادستانی یزد تقویت فعالیت های اقتصادی در چهارچوب قانون و فعال سازی ظرفیت های قانونی برای حمایت هرچه بیشتر از قانون مداران در شهر یزد است اظهار داشت: با اقدامات دستگاه های اجرایی به ویژه مدیریت شهری راه برای متخلفین سد می شود.
نعیمی نژاد افزود: برخی فعالیت ها از جمله پرورش و نگهداری دام و طیور در مناطق مسکونی شهر ممنوع بوده چرا که علاوه بر آسیب به بدنه شهری، حقوق شهروندان از جمله حق سلامت را  تضییع می کند.
معاون دادستان یزد تصریح کرد:  مطابق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها مشاغل مزاحم شهری می بایست ساماندهی شوند و رسالت قوه قضائیه  کمک به انجام اقداماتی جهت خروج زمینه سازان ایجاد مسائل غیر بهداشتی و زیست محیطی از شهرهاست.
وی اضافه کرد: قوه قضائیه از ایجاد شهرک های تخصصی مشاغل مزاحم شهری با سیاست های تشویقی برای صاحبان این مشاغل حمایت کامل می کند.
نعیمی نژاد در پایان ابراز امیدواری کرد: تمام ظرفیت های قانونی، نظارتی، اجرایی و در نهایت تسهیلگری برای حل این معضل شهری و  ساماندهی هرچه سریع تر در این زمینه مورد بهره برداری برای ارائه خدماتی موثر به مردم و تقویت آرامش و آسایش شهری قرار گیرد.

کد خبر 1423254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =