اعتراض شدید مجلس کویت به صلح امارات و اسرائیل

ایسنا نوشت: جمعی از نمایندگان پارلمان کویت در بیانیه‌ای پایبندی دولت‌شان به حمایت از مساله فلسطین و مخالفت با عادی‌سازی را خواستار شدند، تعدادی از شهروندان کویتی نیز در تجمعی مقابل سفارت فلسطین همبستگی خود را با فلسطینی‌ها اعلام کرده و هرگونه عادی‌سازی با اشغالگران را خیانت خواندند.

به نقل از سایت الجزیره، ۴۱ نماینده از مجموع ۵۰ نماینده مجلس الامه کویت (پارلمان این کشور) در بیانیه‌ای رسمی تاکید کردند: مردم کویت از تمامی گروه‌ها هرگونه عقب‌نشینی دولت‌شان از مساله اول اعراب و مسلمانان را هرگز نخواهد پذیرفت.

این نمایندگان پارلمان کویت در ادامه از دولت‌شان خواستند بر موضعگیری ثابت کویت در مخالفت با عادی‌سازی روابط با اسرائیل تاکید کند.

آنها بر همبستگی خود با مردم مقاوم و پایدار فلسطین تاکید کرده و موضعگیری ثابت و مستمر پارلمان این کشور علیه تمامی اشکال عادی‌سازی روابط با اسرائیل را یادآور شدند.

این چهره‌های پارلمانی کویت در ادامه بیانیه خود اظهار کردند: مردم کویت از موضعگیری شجاعانه، ثابت و مستمر رهبران سیاسی خود در قبال مساله فلسطین حمایت خواهند کرد.

در همین راستا جمعی از شهروندان کویتی با برپایی تحصنی مقابل سفارت فلسطین در کویت، بر همبستگی خود با فلسطینی‌ها و حمایت از حقوق پایمال شده آنها و مخالفت‌شان با مساله عادی‌سازی با اشغالگران اسرائیلی تاکید کردند.

این فعالان کویتی با در دست داشتن پلاکاردهایی در مخالفت با مساله عادی‌سازی تاکید کردند هرگونه عادی‌سازی با اشغالگران خیانت است.

این تحرکات مردمی پس از آن انجام شد که جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از موضعگیری کویت در حمایت از فلسطینی‌ها و مخالفت این کشور با مساله عادی‌سازی، آن را سخت و غیرسازنده توصیف کرد.

312 310

کد خبر 1423393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =