معرفی شرایط خرید خانه در استانبول و گرفتن پاسپورت ترکیه

خرید خانه در استانبول با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه، نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی، نزدیکی به مرکز شهر، متراژ خانه و سایر موارد انجام می گیرد. در اینجا قصد داریم نگاهی اجمالی به مناطق مختلف استانبول جهت خرید خانه در استانبول و اخذ پاسپورت ترکیه داشته باشیم.

خرید خانه در استانبول با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه، نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی، نزدیکی به مرکز شهر، متراژ خانه و سایر موارد انجام می گیرد. در اینجا قصد داریم نگاهی اجمالی به مناطق مختلف استانبول جهت خرید خانه در استانبولو اخذ پاسپورت ترکیه داشته باشیم. استانبول شامل 39 منطقه می باشد. قیمت خانه در استانبول در مناطق مختلف متفاوت است.

خرید خانه در استانبول با قیمت بسیار مناسب

ارزان ترین مناطق مسکونی استانبول شامل مناطق اسنیورت و آرناووت کوی است. بیشتر خانه های این مناطق نوساز هستند. بنابراین خانه های این مناطق بافت جدیدی دارند. اما خرید خانه در این مناطق کشور ترکیه به دلیل دوری از مرکز شهر نسبت به سایر مناطق پایین تر است.

سایر مناطق از قبیل سیلیوری، بیلیک دوزو، سانجاق تپه و بویوک چکمه جه به مناطقی که در بالا ذکر کردیم چسبیده اند. در میان مناطق ذکر شده تنها منطقه بیلیک دوزو بسیار شیک و لوکس می باشد. اقشار با سطح متوسط و روبه بالا در این منطقه زندگی می کنند. با این وجود قیمت خانه در منطقه بیلیک دوزو بسیار مناسب است. بنابراین خرید خانه در استانبولمخصوصا منطقه بیلیک دوزو سرمایه گذاری مطمئنی به شمار می آید.

خرید خانه در استانبول با قیمت بالا

مناطق گران قیمت استانبول شامل بشیکتاش، باکرکوی، شیشلی، کادی کوی، ساریر و اسکودار می باشد. با این وجود قیمت خانه های مناطق بشیکتاش، ساریر و شیشلی نسبت به سایر مناطق گران تر است. قیمت خانه های ساحلی در استانبول به دلیل نزدیکی به مرکز شهر نسبت به مناطقی از قبیل اسن یورت و آرناووت کوی گران تر است. وخانه های ساحلی دارای بافت قدیمی می باشند.

خرید خانه در استانبول

در میان مناطق ذکر شده خانه های مناطق بیلیک دوزو و باشاک شهیر استانبول بافت جدید و مدرن دارند. توصیه می کنیم برای داشتن سرمایه گذاری مطمئن و ارزشمند نسبت به خرید خانه در منطقه باشاک شهیر استانبول اقدام کنید. بافت جدید، ساختمان های مدرن و پلن زیبا این منطقه نظر هر بیننده ای را به خود جلب کرده است. قبل از خرید خانه در استانبولباید به شرایط جغرافیایی منطقه توجه ویژه داشته باشید.

خرید ملک در ازمیر

ازمیر یکی از شهرهای بسیار مهم کشور ترکیه می باشد. این شهر از نظر فرهنگ، ورزش، هنر و آموزش در رتبه بسیار خوبی قرار دارد. براساس تحقیقات انجام شده شهر ازمیر از نظر اقتصادی دومین شهر در حال رشد به حساب می آید. ازمیر در غرب شبه جزیره آناتولی واقع شده است. همچنین ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد. مناطق مسکونی ازمیر این فرصت را برای افرادی که می خواهند در میان زیبایی های خاص و بی نظیر اژه زندگی کنند فراهم کرده است. امروزه اکثر افراد خرید خانه در ازمیر و زندگی در ازمیر را به زندگی در آنکارا و استانبول ترجیح می دهند. از طرفی خرید ملک در ازمیر یک روش آسان برای دسترسی به اقامت این کشور به حساب می آید. افراد با گرفتن اقامت کشور ترکیه می توانند از حقوق شهروندی این کشور بهره مند شوند.

موقعیت جغرافیایی و منطقه ای ازمیر سبب شده است مهاجران بتوانند در مکانی امن و مرفه به کار، تحصیل و زندگی خود بپردازند. همچنین ازمیربه  تمیزی و پاک بودن هوا در ترکیه مشهور میباشد.

امکانات رفاهی و اجتماعی ازمیر توانسته است نظر همه افراد را به سمت خود جلب کند. از امکانات اجتماعی مجتمع های مسکونی در ازمیر می توان به استخرهای سرپوشیده و سرباز، حمام ترکی، تراس های مخصوص حمام آفتاب، فضاهای بازی، اسپا و سونا اشاره کرد. سیستم حمل و نقل عمومی ازمیر به دلیل دارا بودن تمامی امکانات رفاه و آسایش را برای ساکنین این منطقه ایجاد کرده است.

خرید خانه در استانبول

گرفتن پاسپورت ترکیه

گرفتن پاسپورت ترکیه از روش های مختلفی امکان پذیر است. یکی از روش های رایج و آسان گرفتن پاسپورت ترکیه خرید خانه در استانبولمی باشد. افراد با خرید خانه در استانبولمی توانند به حق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه دست پیدا کنند. البته اخذ حق شهروندی از طریق خرید ملک در استانبولمستلزم یکسری شرایط خاص است. افراد خارجی می توانند با صرف هزینه 250 هزار دلار در مدت زمان 3 ماه شهروندی کشور ترکیه را بدست آورند. البته اجاره خانه در ازمیر یک روش دیگر برای سرمایه گذاری افراد خارجی به حساب می آید. بنابراین افراد با اجاره آپارتمان و یا ملک مسکونی می توانند به مدت یک سال اقامت کشور ترکیه را داشته باشند.

 از دیگر روش های گرفتن پاسپورت ترکیه سرمایه گذاری در یک شرکت است. افراد خارجی می توانند با سرمایه گذاری 500 هزار دلار و یا خرید سهام شرکت به همین مبلغ نسبت به گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام کنند. البته سرمایه شما باید به مدت حداقل سه سال در شرکت بماند.

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق کارآفرینی امکان پذیر است. با راه اندازی کسب و کار می توان به حق شهروندی کشور ترکیه دست پیدا کرد. البته کارآفرینی شما باید حداقل 50 شهروند ترکیه ای را مشغول به کار کند. این روش چندان آسان نیست.

از دیگر روش های گرفتن پاسپورت ترکیه سپرده بانکی است. با افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه می توانید علاوه بر پاسپورت به سیستم بانکداری جهانی متصل شوید و به مستر کارت یا ویزاکارت هم دست پیدا کنید. برخی از بانک های کشور ترکیه مانند زراعت بانک خدمات افتتاح حساب را برای ایرانیان انجام می دهند. افرادی که قصد اخذ پاسپورت ترکیه را دارند باید به مبلغ سرمایه گذاری خود توجه کنند. حداقل سپرده بانکی شما باید 500 هزار دلار باشد. این روش یکی از روش های جذاب گرفتن پاسپورت ترکیه به حساب می آید.

2121

کد خبر 1423403