گزارش عجیب پنتاگون درباره قدرت بازدارندگی کره‌شمالی:هرسال 6 بمب اتم،5000 هزار تن سلاح شیمیایی و تسلیحاتی آغشته به سیاه زخم!

ایسنا نوشت: در گزارش ارتش آمریکا ادعا شده که کره شمالی ۶۰ بمب اتمی و ۵۰۰۰ تن تسلیحات شیمیایی دارد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، در این گزارش با عنوان "تاکتیک‌های کره شمالی" آمده که بعید است این کشور زرادخانه خود را کنار بگذارد و از آن به عنوان بازدارنده در مقابل کشورهایی استفاده می‌کند که به دنبال تغییر رژیم این کشور هستند.

 در این گزارش آمده است: تخمین اینکه کره شمالی ۲۰ تا ۶۰ بمب اتم دارد به این معناست که این کشور می‌تواند هر سال شش بمب اتمی جدید تولید کند. 

برآوردهای دیگر هم وجود دارد که می‌گویند کره شمالی تا پایان سال جاری میلادی ۱۰۰ بمب اتمی خواهد داشت. کره شمالی به این دلیل به دنبال تسلیحات اتمی است که رهبرانش فکر می‌کنند تهدید حمله اتمی مانعی بر سر راه دیگر کشورهایی است که به دنبال تغییر رژیم در این کشور هستند.

ارتش آمریکا پیش بینی می‌کند که دولت این کشور همچنین سومین دارنده عامل‌های شیمیایی است و تخمین زده می‌شود که بین ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تن مواد شیمیایی دارد. آنها بر این باورند که در یک وضعیت درگیری، این کشور به احتمال زیاد از تسلیحات شیمیایی خود استفاده می‌کند.

در این گزارش همچنین آمده که کره شمالی ظرفیت‌های نبرد سایبری خود را افزایش داده و مدیریت ۶۰۰۰ هکر را در اختیار دارد که اکثرا در خارج از کشور فعال هستند.

آمریکا بیم آن دارد که کره شمالی تسلیحاتی آغشته به سیاه زخم دارد که می‌تواند در صورت استفاده بر روی موشک و پرتاب به سمت سئول جان ۵۰ هزار تن را بگیرد.

312 310

کد خبر 1423415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  9 3
  اسلحه رابرای استفاده (کشتار)درست میکنند.خلقی وغیرخلقی هم ندارد.
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
  1 0
  عجب کوتوله های خطرناکی شدن اینها