۰ نفر
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
دو فیلم کوتاه ایرانی راهی آمریکا شدند

بیستمین دوره جشنواره فیلم کوتاه شهر نوادا با معرفی آثار منتخب این دوره خود، از نمایش دو اثر کوتاه ایرانی در برنامه امسال خود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انیمیشن کوتاه «یکدیگر» به کارگردانی سارا طبیب‌زاده و فیلم کوتاه «بی زمین» به کارگردانی سرور مهدی‌بیگی از ۲۸ اوت الی ۴ سپتامبر(۷تا ۱۴ شهریور) در سامانه نمایش آنلاین آثار ارائه شده توسط مجموعه مطرح FestivalScope به نمایش درخواهد آمد. 

برگزار کنندگان این جشنواره علت نمایش آنلاین آثار جشنواره را همه‌گیری جهانی کرونا اعلام کرده‌اند. در کنار نمایش آثار، جلسات پرسش و پاسخ با فیلمسازان و گردهمایی‌های مجازی هنرمندان آثار منتخب نیز در برگزار خواهد شد. 

جشنواره فیلم شهر نوادا که از جشنواره‌های پرمخاطب آمریکا به حساب می‌آید در سالیان اخیر با حمایت‌های گسترده خود از سینمای مستقل به یکی از رویدادهای شناخته شده سینمای مستقل در آمریکا بدل گشته است.

فیلم کوتاه «بی زمین» در حومه شهری صنعتی روایت می‌شود؛ کارخانجاتی نیمه ورشکسته که همه چیز در آن معلق و گنگ و نیمه کاره رها شده است. کارگران به پیدا شدن گاه به گاه جنازه در اطراف خود، خو گرفته‌اند. اینبار اما ماجرا برای یکی از آنان متفاوت است و نمی‌تواند به راحتی از کنار بدنی بی‌زمین عبور کند.

«بی زمین» از ابتدای امسال در هفدهمین دوره جشنواره سالنتو نیز حضور داشته است.   

انیمیشن کوتاه «یکدیگر» راوی جست و جوی پسری در پی لایه گم گشده  خود است. او در این مسیر برای به دست آورن مطلوبش تنها یک راه در پیش دارد آن هم از دست دادن است. 

این اثر کوتاه پیش از این در بیش از ۱۰ جشنواره معتبر داخلی و بین المللی به نمایش درآمده و جوایزی را کسب نموده است در ماه سپتامبر(شهریور) در جشنواره ی مورد تایید آکادمی اسکار In The Palace نیز به نمایش در خواهد آمد. 

پخش بین‌المللی هر دو اثر به عهده مجموعه GlobeCSF به مدیریت پوریا موسوی است.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1423491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =