توصیه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم به هیئات مذهبی

گفت: مردم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسمات محرم، باید در مکان‌هایی که پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود شرکت نکنند و مسائل و مشکلات را به ما ارجاع دهند.

به گزارش خبرآنلاین از قم : حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رضا عزت زمانی امروز در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و پاسخ به بحران در سالن کرامت استانداری، اظهار داشت:قریب به ۳۰ جلسه کاری در سطوح مختلف در استانداری و بخش‌های تخصصی استان به‌منظور برگزاری مراسمات محرم شکل‌گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم افزود: نامه‌نگاری با سازمان‌ها و مجموعه‌های مرتبط انجام‌شده که در آن‌ها شرح وظایف و خواسته‌ها و وظایف تذکر داده شد، اینکه هر هیئتی و هر مراسمی که می‌خواهد برگزار شود باید  به سازمان تبلیغات مراجعه و آن را ثبت کند.

وی توجیه هیئات و دست‌اندرکاران هیئت را موردتوجه قرارداد و گفت: راه‌اندازی مرکز تماس یکی از اقداماتی بود که انجام شد،قریب به چهار هزار و ۱۲۰ تماس گرفته شد و شش جلسه هماهنگی برگزار شد و در آن ۴۰۰ نفر ائمه جماعات، ۱۲۰۰ نفر مسئولان هیئت‌ها و ۷۰۰ نفر از مداحان شاخص توجیه شدند.

عزت زمانی با اشاره به اطلاع‌رسانی صداوسیما و شهرداری در سطح شهر در خصوص نحوه برگزاری مراسمات ایام محرم ابراز کرد: حدود ۸۰۰ هیئت به ما مراجعه کردند و ۶۸۰ تعهدنامه امضاشده است و به‌مرور مجوزهای نهایی این هیئات صادر می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بیان کرد:حتی اگر همه شرایط را هیئات رعایت کنند بازهم اصلی‌ترین مخاطب مردم هستند که باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند، در این زمینه اطلاع‌رسانی‌های عمومی باید شروع شود، مردم هم ضمن رعایت پروتکل‌ها  باید در مکان‌هایی که پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود شرکت نکنند و مسائل و مشکلات را به ما ارجاع دهند.

وی از آغاز به کار مجدد کمیته سلامت معنوی در سطح شهر خبر داد و گفت: این کمیته در توجیه هیئات مذهبی، مسئولان و مردم به سازمان تبلیغات کمک خواهند کرد و همین‌طور در نظارت بر اجرای بهتر شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقداماتی انجام خواهند داد.

عزت زمانی مطرح کرد: همچنین مقرر شد یک پیامک انبوه جهت گرفتن مجوز از سوی هیئات به آن‌ها ارسال و چند پیامک انبوه نیز جهت اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارسال شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در پایان ارائه خدمات و امکانات به هیئات مذهبی را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: در اداره کل بسیج جوانان، شهرداری و آموزش‌وپرورش اعلام آمادگی کرده‌اند که اماکن عمومی خود را در اختیار هیئات قرار دهند.

48

کد خبر 1423530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =