روسیه: برگزاری نشست درباره ایران اجرایی نمی‌شود

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه گفت رد پیشنهاد پوتین از سوی آمریکا درباره نشست مجازی شورای امنیت با موضوع ایران و با مشارکت این کشور و آلمان، برگزاری چنین نشستی را غیرممکن می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  به نقل از خبرگزاری روسی تاس، دیمتری پسکوف در جمع خبرنگاران گفت: در واقع رد کردن این ایده از سوی آمریکا مانع ما می‌شود که در چنین فرمتی آنطور که از ابتدا پیشنهاد شد، جمع شویم.

وی تاکید کرد: البته این به ان معنا نیست که مذاکره با کشورهای دیگر درباره موضوع ایران متوقف شده است. این گفت‌وگو برای زنده نگه داشتن برجام و حل و فصل (اختلافات) قطعاً ادامه خواهد یافت.

بعد از عدم حمایت اعضای شورای امنیت از قطعنامه ضد ایرانی آمریکا، کاخ کرملین روز جمعه در بیانیه‌ای از خواسته پوتین برای برگزاری یک نشست آنلاین با حضور ۵ عضو دائم شورای امنیت، آلمان و ایران خبر داد.

پوتین در بیانیه خود تصریح کرد: «بحث درباره موضوع ایران در شورای امنیت سازمان ملل بسیار پرتنش شده است. تنش‌ها همچنان رو به افزایش است. اتهامات بی‌اساسی علیه ایران مطرح می‌شود. پیش‌نویس قطعنامه‌ها با هدف از بین بردن مصوبات متفق‌القول پیشین شورای امنیت تهیه می‌شوند. روسیه کاملاً به توافقنامه هسته‌ای ایران پایبند است. حصول این توافق در سال ۲۰۱۵ میلادی، یک دستاورد بزرگ سیاسی و دیپلماتیک بوده و امکان جلوگیری از درگیری‌های مسلحانه را فراهم آورده و نظام منع گسترش تسلیحات هسته‌ای را نیز تقویت می‌کند.»

310 310
کد خبر 1423543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =