سواحل خزر و غرب کشور تا ۱۰ درجه خنک می‌شوند

فارس نوشت: کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز شنبه یکم شهریور در در سواحل خزر، شمال غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی، دما ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد.

امیرحسین نقشینه در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در دو روز آینده بارش پراکنده در ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز شنبه یکم شهریور با نفوذ جریانات خنک شمالی در سواحل خزر، شمال غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی، کاهش نسبی دما را داریم و این شرایط روز یکشنبه دوم شهریور در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز شنبه یکم شهریور نسبت به جمعه ۳۱ مرداد، در مناطقی که ذکر شد، دما ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد و خنکی هوا تا پایان هفته آینده ماندگار است، بیشترین کاهش دما در غرب کشور، سواحل خزر و استان اردبیل خواهد بود.

نقشینه ادامه داد: از شنبه تا دوشنبه سوم شهریور در استان‌های ساحلی شمالی بارش باران و وزش باد و در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، همچنین ارتفاعات البرز مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد موقت پیش بینی می شود و در این مدت دریای خزر مواج است.

وی گفت: در ۵ روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های کرمان، هرمزگان، جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان، افزایش ابر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روزهای شنبه تا دوشنبه بارش‌ها در جنوب سیستان و بلوچستان تشدید می‌شود و در این مدت دریای عمان مواج خواهد بود.

نقشینه افزود: امروز و فردا مرکز و شرق خلیج فارس مواج است و روز جمعه تنگه هرمز مواج خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۸ و ۲۷ درجه خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: آسمان تهران امروز قسمتی ابری است،‌ جهت باد جنوب شرقی و سرعت باد ۱۴ کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰ کیلومتر و نم نسبی ۱۱ درصد است.

نقشینه گفت: فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1423822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =