اظهارنامه‌های مبتنی بر واقعیت بدون رسیدگی پذیرفته می‌شود

مدیرکل امورمالیاتی استان قزوین گفت: اظهارنامه‌های صادقانه و مبتنی بر واقعیت، بدون رسیدگی پذیرفته می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سعید حوائج، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به حذف شیوه تشخیص علی الراس از سال آینده، تاکید کرد: مبنای تشخیص مالیات برای عملکرد سال۱۳۹۸ مودیان مالیاتی، اظهارنامه ارائه شده با رعایت مقررات از سوی مودی است.
او خاطرنشان کرد: از عملکرد سال۱۳۹۸به بعد، در صورتی که مودیان اظهارنامه مالیاتی خود را با رعایت قوانین و مقررات تنظیم و در مهلت قانونی ارائه کنند، اظهارنامه آنان بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
حوائج با تاکید بر اجرای مفاد ماده ۹۷قانون مالیات های مستقیم اصلاحی ۳۱تیرماه۱۳۹۴، اضافه کرد: البته پذیرش اظهارنامه مودیان مشروط بر تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی بوده و اظهارنامه ارائه شده توسط مودیان با بانک‌های اطلاعاتی مالیاتی که در اجرای مقررات مواد ۱۶۹و ۱۶۹مکرر قانون مالیات های مستقیم ایجاد شده، مطابقت داده می‌شود.
مدیرکل امورمالیاتی استان قزوین همچنین خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی کشور صرفا تعدادی از اظهارنامه‌های مالیاتی مودیان را بر مبنای شاخص‌ها و معیارهای ریسک مورد رسیدگی قرار می دهد.
او تصریح کرد: در صورتی که اشخاص یاد شده در مهلت قانونی و مطابق مقررات از ارائه اظهارنامه مالیاتی خودداری کنند، این سازمان نسبت به تهیه اظهارنامه برآوردی براساس میزان فعالیت و اطلاعات اقتصادی به دست آمده از بانک های اطلاعاتی اقدام می‌کند.
حوائج در ادامه از مودیان مالیاتی خواست اظهارنامه مالیاتی خود بابت عملکرد سال۱۳۹۸را براساس رویکرد جدید و مبتنی بر واقعیت های مترتب بر فعالیت اقتصادی متکی بر اسناد و مدارک مثبته و با رعایت مقررات قانونی تنظیم کنند.
مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان اینکه اجرای دقیق ماده۹۷ قانون مالیات های مستقیم موجب افزایش کیفیت حسابرسی مالیاتی و همچنین کاهش فرایند زمان قطعیت پرونده های مالیاتی می شود، گفت: مالیات ستانی بر مبنای اطلاعات واقعی به دست آمده از بانک های اطلاعاتی، عملا نظام مالیاتی را به سمت شفافیت هر چه تمام تر، کاهش فرارهای مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی سوق میدهد.

46

کد خبر 1423851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =