دستاورد سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر به استان آذربایجان‌غربی در شهرهای جنوبی استان، «پیرانشهر، سردشت، بوکان، مهاباد، شاهین‌دژ و تکاب» حضور یافت و از پروژه‌های این شهرستان‌ها بازدید کرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمد اسلامی در آخرین مرحله از سفر خود به استان آذربایجان‌غربی، به شهرهای جنوبی این استان سفر و ضمن بازدید از پروژه‌ها و پایانه مرزی واقع در شهرهای جنوبی استان به سفر خود پایان داد.

وزیر راه و شهرسازی ابتدا به پیرانشهر رفت به پایانه مرزی تمرچین در این شهرستان رفت و سپس با حضور در پروژه ورودی پیرانشهر از آخرین وضعیت پروژه بازدید کرد.

اسلامی سپس به سردشت رفت و آغاز عملیات محور نلاس به سردشت با اعتبار ۱۰۴ میلیارد ریال را اعلام کرد.

وزیر راه در ادامه سفرش به بوکان رفت و  از طرح کریدور بزرگراهی غرب کشور در محدوده این شهرستان بازدید کرد.

بخش بعدی سفر وزیر راه و شهرسازی، شهرستان مهاباد بود که وی در بازدید از محورهای مواصلاتی این شهرستان گفت: تا پایان سال ۲۴۰ کیلومتر راه روستایی در آذربایجان‌غربی آسفالت خواهدشد.
اسلامی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت: ۲۷هزار مسکن درطرح اقدام ملی پیش بینی شده که زمین نیمی از این تعداد تامین شده است.

اسلامی سپس در ادامه سفر خود در تکاب از بیمارستان در دست ساخت این شهرستان بازدید کرد و گفت: در ۷ سال گذشته ۶۴ بیمارستان ساخته و تحویل وزارت بهداشت شده است. پیش بینی می شود تا پایان دولت ۱۳ بیمارستان دیگر نیز تحویل شود.
وزیر راه در خصوص بیمارستان تکاب نیز گفت: عملیات اجرایی ساختمان بیمارستان در دست احداث تکاب تا پایان شهریور تمام شده و تحویل دانشگاه علوم پزشکی می شود و تجهیرات بیمارستان نیز به همت مسئولین استانی آماده و به زودی نصب می شود.
وی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم برای تکاب که از سال گذشته توجه خاصی به آن شده ارتقای ایمنی جاده های مواصلاتی‌ است افزود: سعی کردیم سازمان ایمیدرو را به عنوان یکی از بهره برداران اصلی معادن تکاب دعوت به مشارکت کنیم که پیش بینی می شود با این اقدام و افزایش سهم اعتبارات اتفاقات خوبی در این حوزه رخ دهد.
وزیر راه در ادامه تونل محور شاهین‌دژ  به تکاب را افتتاح کرد.
اسلامی در ادامه سفر از محورهای مواصلاتی میاندوآب و نقده نیز بازدید کرد.

46

کد خبر 1423915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =