۰ نفر
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
سرنوشت تفکیک وزارتخانه‌ها

برنا نوشت: معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: تفکیک وزارت صمت در مجلس با مشکل مواجه شد بنابراین، در حال حاضر لایحه تفکیک وزارتخانه دیگری در دستور کار دولت نیست.

«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رییس جمهور، در رابطه با طرح کمیسیون عمران مبنی بر تفکیک وزارت راه و شهرسازی گفت: ضرورت های تفکیک وزارت خانه ها قبلا در قالب لایحه اصلاح ساختار دولت در اوایل دولت دوازدهم، تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که قبلا هم اطلاع رسانی کردیم که به چه سرنوشتی، دچار شدند.

 او ادامه داد:  در خصوص وزارت راه که شما به آن اشاره کردید، طرح رسما به دولت ابلاغ نشده است، وقتی که نمایندگان طرحی را تهیه می کنند این طرح وقتی اعلام وصول شد به دولت اعلام می شود، سپس ما مورد بررسی قرار می دهیم و در دولت مطرح می کنیم، اعضای دولت هم اظهارنظر می کنند و نهایتا نظر دولت که با آن طرح موافق هست یا نیست، در دولت جمع بندی می شود. در ادامه، نماینده دولت برای آن طرح در مجلس تعیین می شود بنابراین تا الان که صحبت می کنیم، رسما راجع به تفکیک وزارت راه و شهرسازی، طرحی را نمایندگان به ما ارائه نکرده اند. 

امیری در پاسخ به این سوال که دولت نمی خواهد در این زمینه قبل از طرح مجلس پیشگام شود، گفت: برای دولت تفکیک وزارت صمت مهم بود زیرا در شرایط تحریم هستیم و این تفکیک، مزیت های خیلی زیادی داشت. تفکیک وزارت صمت در مجلس با مشکل مواجه شد بنابراین لایحه تفکیک وزارتخانه دیگری در دستورکار دولت نیست.

216216

کد خبر 1423960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =