"پردیس نوآوری و صنعتی" در شهرک صنعتی شهرکرد ایجاد می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: با امضای یک تفاهم‌نامه‌ی همکاری سه‌جانبه؛ "پردیس نوآوری و صنعتی" در شهرک صنعتی شهرکرد ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، حمیدرضا فلاح با اعلام این خبر ، گفت: بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه به منظور استقرارِ واحدهای دانش‌بنیان و فنّ‌آور ؛  استانداری، شرکت شهرک‌های صنعتی  و پارک علم و فنّ‌آوری در چهارمحال و بختیاری برای ایجاد یک فاز تحت عنوان "پردیس نوآوری و صنعتی" در شهرک صنعتی شهرکرد مشارکت می‌کنند.

فلاح افزود: در همین راستا از سوی شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری زمینی با وسعتی بالغ بر  ۴.۵ (چهار و پنج‌دهم) هکتار در فاز ۳ شهرک صنعتی شهرکرد اختصاص یافت که با معرّفی پارک علم و فنّ‌آوری استان ،به تدریج به واحدهای دانش‌بنیان واگذار می‌شود.  

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیّت استقرار واحدهای دانش‌بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ، گفت: از دیرباز همواره موضوع "ارتباط دانشگاه با صنعت" در شمار دغدغه‌های اقتصادی در ابعاد ملّی و منطقه‌ای بوده است که عملیاتی کردن مفاد این تفاهم‌نامه ؛ علاوه بر بازتعریفِ توسعه‌ی صنعتی بر مبنای فنآوری ، می‌تواند به گام‌هایی عملی در جهت پیوندِ این دو نهاد مؤثر در توسعه‌ی پایدار تعبیر شود.

فلاح به تشریحِ حمایت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از استقرار واحدهای فن‌ّ‌آور در شهرک‌ها و نواحی صنعتی پرداخت و تأکید کرد : در شرایط موجود ، تقویت و ترغیب واحدهای دانش‌بنیان برای نقش‌آفرینی در میادینِ مختلف تولیدی از اهمیّت ویژه‌ای در راستای افزایشِ نرخ رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی برخوردار است.

48

کد خبر 1424048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =