‍ پیام هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به مناسبت روز پزشک

هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در پیامی فرارسیدن یکم شهریورماه و روز پزشک را گرامی داشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از وب دا،در متن پیام هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خطاب به جامعه پزشکی استان چهارمحال و بختیاری آمده است:
نامگذاری اول شهریورماه، زادروز حکیم ابوعلی سینا به نام روز پزشک، فرصتی است تا با دیگر قدردان زحمات و تلاش‌های سپیدجامگانی باشیم که با حضور خود جانی تازه به جامعه می بخشند.
پزشک همیشه یادآور التیام دردها و رنج‌ها از تن بیماران هستند، زمانی که از آن‌ها یاد می‌شود ناگزیر سلامت و امنیـت جسمی و روحی بیماران تداعی می‌شود، فرشتگان نجات‌بخشی که تلاش می‌کنند تا در سایه لطف الهی التیام‌بخش جسم و روان دردمندان باشند.
جامعه پزشکی همواره در کنار دیگر اقشار، در بزنگاه‌هایی که ایران اسلامی طی سال‌های گذشته پشت سر گذاشته حضوری فعال و اثرگذار داشتند، از حضورشان دوشادوش رزمندگان در دفاع مقدس گرفته تا زمانی که کوله‌بار خود را برای خدمت به محرومان در مناطق دورافتاده می‌بنند تا اکنون که در خط مقدم مبارزه با کرونا در حال نبرد تن به تن هستند.
این روزها پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بار سنگینی بر دوش دارند، ایشان  در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا بوده و رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده دارند.
امسال شیرینی روز پزشک جای خود را به غم و اندوه عمیقی داده است، از طرفی این روز با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) مقارن شده است، از طرف دیگر جامعه پزشکی داغدار  همکاران عزیزی است که در مبارزه با ویروس کرونا و دفاع از سلامت ملت ایران جان خود را از دست داده‌اند،  لذا ضمن گرامیداشت روز پزشک و تبریک این روز به همه فعالان در این عرصه از خداوند متعال تقاضا داریم تا ارواح طیبه شهدای سلامت را با با ارواح پُر فتوح و بلندمرتبه شهدای صدیق کربلا محشور بگرداند.
همچنین بر خود لازم می‌دانیم تا از زحمات شبانه‌روزی همکاران گرامی در عرصه پزشکی تقدیر و تشکر کرده، تلاش خستگی ناپذیر آن‌ها در میدان مبارزه با بیماری کرونا را ارج نهاده و از خداوند متعال برای آن‌ها توفیق روزافزون، سلامت، عافیت و عاقبت بخیری مسئلت می‌نماییم.

46

کد خبر 1424203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =