مجمع نمایندگان فارس از ظرفیت نخبگان داخل و خارج از استان استفاده می‌کند

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس گفت: مجمع تصمیم دارد که از همه ظرفیت‌های نخبگان و صاحب‌نظران استفاده کند به همین منظور فراخوانی برای دعوت نخبگان مقیم تهران و فارس اعلام می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : مجید انصاری، با اشاره به نگاه مثبت مقام معظم رهبری به مجلس که آن را مظهر امید و سرشار از نیروهای پرتوان و انقلابی خواندند، اظهار داشت: چشم‌اندازی که مقام معظم رهبری از مجلس ترسیم کردند نشان داد که انتظار دارند از ظرفیت مجلس به طور کامل استفاده شود و تاکید ایشان همواره بر مسائل اقتصادی به ویژه تولید و مسکن بوده است.

وی با اشاره به فعالیت مجمع نمایندگان استان فارس از ابتدای کار تاکنون گفت: در مجمع نمایندگان استان فارس هدف‌گذاری برای ریاست ۳ تا ۴ کمیسیون بود که در نهایت ریاست ۲ کمیسیون مجلس سهمیه نمایندگان فارس شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به انتخابات هیئت رئیسه مجمع افزود: پیش از این هیئت رئیسه به شکل سنی بوده اما با رای‌گیری هیئت رئیسه جدید مجمع نمایندگان استان فارس انتخاب شدند که ظرفیت‌های بسیار خوبی نیز دارند.

انصاری با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر این تاکید داشتند که مجلس باید در راس امور باشد، بیان کرد: مجلس برای اینکه بخواهد در راس  امور باشد و نقش نظارتی خود را آنگونه که شایسته است، داشته باشد باید ریل‌گذاری درست و برنامه‌ریزی داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید نقش نظارتی مجلس را به آن برگردانده شود، عنوان کرد: برای این منظور در سطح استان فارس بنا شد که مجمع نمایندگان  یک اساسنامه طراحی کنیم و جایگاه نمایندگان فارس را به این لحاظ که مجلس باید در راس امور و مرکز تصمیم‌گیری در سطح استان باشد، تقویت کنیم.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس تصریح کرد: در واقع هدف این است که ریل‌گذاری تصمیمی و نظارتی به گونه‌ای باشد که جایگاه مجمع را در استان به مثابه مجلس در سطح کشور تعریف کنیم.

انصاری با بیان اینکه معتقدیم که مجمع نمایندگان فارس باید امروز مرکز ثقل  کارشناسی استان باشد، گفت: در این راستا مجمع تصمیم دارد که از همه ظرفیت‌های نخبگان و صاحب‌نظران استفاده کند و به همین منظور به دنبال این هستیم که جایگاهی را برای مجمع نمایندگان در نظر بگیریم که محل رجوع مردم و دستگاه‌ها و مسئولان باشد.

وی همچنین افزود: تصمیم گرفته شد که دبیرخانه‌ای طراحی کنیم که مراودات و مکاتبات را تسهیل کند و همچنین جلسات مجمع را هر سه شنبه برگزار می‌شود که این برگزاری یا در تهران است یا در شیراز؛ البته این موضوع نیز مطرح شد که به صورت دوره‌ای این جلسه در شهرستان‌های فارس نیز برگزار شود.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان فارس تصمیم دارد از ظرفیت نخبگان استان فارس در داخل و خارج از استان استفاده کند، گفت: در این راستا قرار شد فراخوانی داشته باشیم، از نخبگان استان فارس که مقیم تهران هستند دعوت کنیم و مجمعی ذیل مجمع نمایندگان فارس با کمیسیون‌ها یا کمیته‌های مشابه مجلس تشکیل شود تا از ظرفیت نخبگان فارسی‌های مقیم تهران استفاده کنیم.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به فعالیت این کمیته نخبگان تصریح کرد: این کار به این دلیل است که اگر طرحی قرار است در مجلس مطرح شود، پیش‌نویس آنرا ابتدا با نخبگان مطرح کنیم تا بررسی و سپس در مجلس مطرح شود.

وی با بیان اینکه همین روال را در استان فارس نیز خواهیم داشت، اظهار داشت: در سطح استان فارس نیز فراخوانی خواهیم داد و از همه نخبگان و صاحبان حِرف می‌خواهیم تا  با دیدگاه خود نمایندگان را کمک کنند.

انصاری با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان فارس ظرفیت بسیار خوبی دارد که قابل مقایسه با دیگر استان‌ها نیست، گفت: تلاش داریم در مجمع نمایندگان از این ظرفیت در کنار ظرفیت نخبگان و صاحب‌نظران استفاده کنیم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری راه‌اندازی ساختمان خانه ملت در استان فارس از سوی مجمع نمایندگان افزود: مجلس، شورای نگهبان و دیوان محاسبات ذیل خانه ملت هستند که در استان‌ها مکان مشخصی ندارند و مجمع نمایندگان فارس به دنبال این است که در شهر شیراز ساختمانی را با عنوان خانه ملت قرار دهد تا بتواند پاسخگوی مراجعات همه مردم باشند. 

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه با احداث خانه ملت به دنبال تقویت این نگاه هستیم که نمایندگان استان فارغ از حوزه انتخابیه نماینده همه استان هستند، اظهار داشت: این موضوع سبب می‌شود تا هر ۱۸ نماینده در کنار حوزه انتخابیه خود پیگیر مشکلات همه استان باشند.

۴۶

کد خبر 1424363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =