۰ نفر
۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
گروسی به تهران می‌آید

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، از سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، کاظم غریب آبادی با انتشار توییتی در این زمینه، نوشت: «در راستای تعاملات و همکاری های جاری ایران و آژانس، بنابر دعوت ایران، گروسی مدیرکل آژانس هفته جاری به ایران سفر می کند. ایران یکی از شرکای اصلی آژانس می باشد ‌ امیدواریم این سفر به تقویت همکاری های متقابل بینجامد».

هم زمان گروسی هم در توئیتر عنوان کرد که روز دوشنبه برای دیدار با مقامات کشورمان برای پرداختن به سووالات باقی‌مانده در خصوص توافقات پادمانی راهی تهران می‌شود.

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روابط خوبی دارند و تاکنون کشورمان بیشترین بازرسی های بازرسان آژانس در بین کشورهای جهان را داشته است.

با این حال آژانس بین المللی انرژی اتمی براساس گزارش‌های ادعایی، اتهام‌هایی را درباره فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در دو مکان‌ در ایران مطرح کرده است.

این سازمان در گزارشی ماه پیش ضمن اذعان به اینکه در حال انجام بازرسی‌های بی‌سابقه از تأسیسات هسته‌ای اعلام‌ شده ایران است، گفت: خواستار بازرسی از اماکنی بوده که ممکن است در آنها در اوایل سال ۲۰۰۰ پژوهش‌هایی در مقیاس کوچک بر روی مواد هسته‌ای انجام شده باشد.  

این در حالیست که ایران بارها اعلام کرده درخواست آژانس مبتنی بر ادعاهای رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن جمهوری اسلامی ایران است. 

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تازگی در این باره گفت که این نهاد به مذاکره با ایران برای دسترسی به دو سایت مد نظر خود ادامه می‌دهد.

311311

کد خبر 1424413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =