۱۳۰۹ پروژه گازرسانی در استان خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: هفته دولت در حوزه‌های گازرسانی به روستاها، صنایع، واحدهای صنعتی و تولیدی و مسکن محرومین یک هزار و ۳۰۹ پروژه با اعتبار ۵۷۷ میلیارد تومان در استان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : سیدمحمود هاشمی در نشست خبری اظهار داشت: در هفته دولت ۱۸۲ روستا با هزینه ۱۵۸ میلیارد تومان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: عملیات گازرسانی به ۲۳۳ روستا با اعتبار بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

وی افزود: پروژه گازرسانی به ۵۲ واحد صنعتی و تولیدی نیز در هفته دولت امسال با اعتبار بالغ بر ۹ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد شد.

هاشمی بیان کرد: در حال حاضر و با احتساب پروژه‌های گازرسانی روستایی در هفته دولت تمامی شهرها و ۹۵۰ روستای استان با برخورداری ۸۴ درصد جمعیت روستایی استان زیر پپوشش گاز طبیعی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان عنوان کرد: هم اکنون یک هزار و ۴۴۰ واحد صنعتی استان نیز به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند که با افتتاح ۵۲ پروژه دیگر در هفته دولت، واحدهای صنعتی بهره‌مند از نعمت گاز به یک هزار و ۴۹۲ واحد افزایش خواهد یافت.

وی یادآور شد: علاوه بر پروژه‌های فوق، عملیات گازرسانی به ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین در سطح ۷۰۰ روستایاستان با اعتبار ۹۱ میلیارد تومان در هفته دولت آغاز خواهد شد.

هاشمی گفت: عملیات اجرای خط تقویتی رینگ شهری در سه شهر بیرجند، قاین و طبس به منظور پایداری شبکه و استمرار گازرسانی در فصول سرد نیز با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی به تامین اعتبار این پروژه‌ها از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و افزود: شرکت گاز خراسان جنوبی در نظر دارد با گازرسانی به ۴۰۰ روستا در سال جاری، جمعیت روستایی برخوردار از نعمت گاز را تا ۹۶ درصد ارتقا دهد.

46

کد خبر 1424513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =