تداوم آتش سوزی در ارتفاعات کوه دلا اندیکا

آتش سوزی ارتفاعات کوه دلا در منطقه حفاظت شده شیمبار و اندیکا پس از ۹ روز همچنان تداوم داشته و سبب نابودی بیش از ۲۰۰ هکتار از مراتع شده است.

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان : مصطفی یوسفی ، با اشاره به تداوم آتش سوری در ارتفاعات کوه دلا در منطقه حفاظت شده شیمبار و اندیکا اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲۰۰ هکتار از مراتع و جنگل این منطقه دچار خسارت شده است.

وی افزود : این آتش سوزی در برخی نقاط کنترل شده اما در قسمت‌هایی از قله و نقاط سخت گذر همچنان ادامه دارد و کماکان جنگل ها و مراتع را طعمه خود می‌کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا گفت : تلاش برای مهار این آتش سوزی امروز نیز همچنان ادامه دارد اما اعزام نیرو به برخی نقاط کوه به دلیل شیب زیاد و دره های عمیق امکان پذیر نیست و این امر عملیات مهار آتش‌ سوزی را با مشکل مواجه کرده است.

منطقه حفاظت شده شیمبار، کوهستانی و پوشیده از جنگل و مرتع است ؛ این منطقه حدود ۵۴ هزار هکتار وسعت و آتش‌سوزی این مناطق از ۲۴ مردادماه  در منطقه صعب‌العبور قله دلا شروع شده است.

علت تداوم این آتش‌سوزی وزش بادهای شدید و پوشش مرتعی بالا است. تاکنون نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از شهرستان‌های اهواز، رامهرمز، ایذه، اندیمشک و پارک‌های ملی دز و کرخه برای کمک نیروهای محیط‌بان منطقه حفاظت شده شیمبار در اندیکا حضور یافتند.گفتنی است علاوه بر نیروهای محیط زیست، نیروهای منابع طبیعی شهرستان نیز در این اطفای حریق حضور دارند.

انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان به دلیل بی‌برنامگی ستاد بحران و سازمان حفاظت محیط زیست کشور در کنترل آتش‌سوزی ارتفاعات کوه دلا در منطقه حفاظت شده شیمبار و اندیکا علیه مدیران اعلام شکایت کرد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1424587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =