‍تمام امکانات در دهکده فرش برای قالی بافان فراهم شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در ایجاد دهکده فرش به نیازهای فرش‌بافان از جمله تامین مواداولیه، ساماندهی فرش‌بافان و بازاریابی توجه شود، لذا مکانی که برای ایجاد دهکده فرش در نظر گرفته می‌شود باید دسترسی آسان و مناسب برای عموم مردم داشته باشد و همچنین دارای زیرساخت‌های مناسب برای کاهش هزینه در احداث دهکده باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی  در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری در خصوص احداث دهکده فرش در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: از یکسال گذشته بحث احداث این دهکده برای رونق در بافت فرش استان در جلسات متعدد بیان شد، پس از پیگری‌های صورت گرفته ۳ نقطه در شهرستان شهرکرد، لردگان و شهرستان بن برای ایجاد دهکده فرش تاکنون از سوی دستگاه‌های متولی پیشنهاد داده شده است.

وی تاکید کرد: دهکده فرش توسط بخش خصوصی و سرمایه‌گذار ایجاد می‌شود، اتحادیه شرکت‌های تعاونی فرش‌بافان چهارمحال و بختیاری می‌تواند با دریافت تسهیلات ارزان قیمت و زمین به قیمت دولتی متولی احداث این دهکده باشند و جمعیت تحت پوشش خود را که به صورت سنتی بافت فرش انجام می‌دهند را در این دهکده تحت پوشش قرار دهند.

عباسی در ادامه با اشاره به روند جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در چهارمحال و بختیاری، گفت: نزدیک به ۵۰۰ میلیاردتومان در این بخش به استان اختصاص پیدا کرده و در ۴ مرحله جذب شده است، در حال حاضر با اعتباری که مجددا به این بخش اختصاص پیدا کرد حدود ۸۰ میلیارد تسهیلات در لیست جذب است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اقدامات دولت در حوزه‌های مختلف باید به اطلاع عموم برسد، خاطرنشان کرد: ارتباط مدیران با اهالی رسانه کمرنگ است، مدیران باید اهالی رسانه ارتباط موثری داشته باشند، بی‌اطلاعی مردم از خدمات دولت موجب بدبینی می‌شود، مدیران برای این کار هزینه کنند.

عباسی ادامه داد: در هفته دولت جاری حدود ۳۴۸ طرح در چهارمحال و بختیاری افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود که برای اجرای و تکمیل این طرح‌ها اعتباری بالغ بر ۵۶۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد، این طرح‌ها اشتغال ۹۰۰ نفر را به همراه دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در طول ۷ سال گذشته ۳۷۲۶ طرح در این استان با اعتباری بالغ بر ۸ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

46

کد خبر 1424663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =