اتحادیه عرب درخواست فلسطین درباره صلح امارات و اسرائیل را نپذیرفت

ایسنا نوشت: دبیرکل اتحادیه عرب بدون توجه به درخواست رهبران فلسطین برای برگزاری نشستی فوق‌العاده جهت بررسی مساله توافق عادی‌سازی امارات-اسرائیل، از برگزاری نشست عادی این اتحادیه طی ماه آتی میلادی خبر داد.

به گزارش سایت روزنامه عربی۲۱، به رغم درخواست های فلسطین از اتحادیه عرب برای برگزاری نشستی فوق العاده پیرامون توافق اخیر میان امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب از برگزاری نشست عادی این اتحادیه در سطح وزرای خارجه در تاریخ نهم ماه آتی میلادی خبر داد؛ این امر به معنای نادیده گرفتن درخواست رهبران فلسطینی است.

 

خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) اعلام کرد، ابوالغیط در تماس تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد: نشست آتی وزرای خارجه کشورهای عربی به صورت عادی در تاریخ نهم سپتامبر آتی به ریاست فلسطین برگزار خواهد شد.

رهبران فلسطین هفته گذشته پس از آنکه توافق امارات-اسرائیل برای عادی‌سازی روابط اعلام شد، نشست فوری اتحادیه عرب برای بررسی این توافق را خواستار شدند.

واصل ابو یوسف، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واکنش به این مساله اظهار کرد: توافق امارات-اسرائیل نیازمند برگزاری نشستی فوق العاده بود نه اینکه به نشستی عادی موکول شود.  

ابو یوسف گفت: از آنجا که فلسطین ریاست نشست عادی را بر عهده دارد، توافق امارات-اسرائیل و خروج امارات از اجماع عربی و طرح صلح عربی در صدر دستور جلسه فلسطین خواهد بود.

خبرگزاری رسمی فلسطین گزارش داد، عباس در تماس تلفنی مذکور ضمن تشکر از ابوالغیط بابت تلاش‌هایش برای رسیدن به اجماع نظر کشورهای عربی، تاکید کرد: این نشست از منظر اعلام مخالفت با طرح معامله قرن و عادی‌سازی و تاکید بر پایبندی به طرح صلح و اجرای طرح صلح عربی اعلام شده از سوی عربستان که هدف از آن پایان اشغالگری، تحقق استقلال، حل مساله پناهجویان مطابق با قطعنامه‌های بین‌المللی است، اهمیت دارد.

310 310

کد خبر 1424692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =