توسعه صادارت غیر نفتی و حضور در بازارهای جهانی

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند؛ صادارت غیر نفتی و حضور در بازارهای جهانی را یکی از پارامترهای اصلی این معاونت اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین از سازمان منطقه آزاد اروند؛ سید علی موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز برگزار شد، حجم صادارت کالا و خدمات از طریق این منطقه را در سه سال گذشته نزدیک به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از طریق مرز تجاری شلمچه و بنادر آبادان وخرمشهر بیان کرد.

این مقام مسئول به حجم صادارت کالا و خدمات تولیدی در منطقه آزاد اروند نیز اشاره کرد و گفت : مجموعا در سه گذشته نزدیک به ۵۹۳ میلیون دلار کالا و خدمات از تولیدات منطقه صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: در کنار این آمارها جهت ایجاد زیر ساخت و توسعه صادارت و حضور در بازار جهانی ، مجتمع اداری و تجاری در شلمچه راه اندازی و کانکس های محل استقرار تجار و بازرگانان جمع آوری شدند.

موسوی راه اندازی پایانه صادارت آبزیان در مرز تجاری شلمچه و آغاز صادارت تخصصی آبزیان، ایجاد ظرفیت ۱۲۰۰۰ تن لجستیکی در شلمچه جهت دپو کالا و راه اندازی پایانه توسعه صادارت سیمان و آغاز صادارت تخصصی فرآورده های سیمانی، تفکیک مسیر تجاری و ترانزیت کالا از مسیر مسافری جهت تسهیل و تسریع در امر صادارت ، نصب و راه اندازی x-ray کامیونی به منظور کنترل و نظارت گمرک در جهت مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر و تسهیل در امر صادارت را از دیگر اقدامات این معاونت در راستای ایجاد زیر ساخت و توسعه صادارت و حضور در بازار جهانی برشمرد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند همچنین افزود: برگزاری نمایشگاههای مختلف از جمله معرفی توانمندیهای صنعتی استان خوزستان در منطقه در سال گذشته ، همایش تجلیل از صادر کنندگان و صنعتگران نمونه ، پذیرش هیات های تجاری از کشور های عمان ، عراق ، اندونزی و اخذ کد وارداتی مرز تجاری شلمچه و موافقت گمرک جمهوری اسلامی ایران جهت واردات از مرز تجاری شلمچه پس از سال ها از دیگر اقدامات ما برای رسیدن به هدف مذکور بود.

46

کد خبر 1424884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =