۰ نفر
۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
کشتی،‌ تکواندو، بوکس و ووشو مجوز گرفتند

در جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز برگزاری اردوی تیم‌های ملی رشته های بوکس، کشتی، تکواندو و ووشو صادر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در حالی که مدت هاست برخی از رشته های ورزشی به ویژه رشته های پربرخورد بوکس، کشتی، تکواندو و ووشو به دنبال اخذ مجوز برای برپایی اردوهای خود هستند،‌ ستاد مقابله با کرونا تا امروز مجوزی برای این کار صادر نکرده بود.

حدود 6 ماه تعطیلی اردوی تیم های ملی این رشته های مدال آور و المپیکی باعث شده بود تا در هفته های اخیر هم ورزشکاران و هم مدیران به طولانی شدن تعطیلات اعتراض کنند.

در جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ریاست مسجدی، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد، علاوه بر ماهر معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران و پیمان فخری، رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک، روسا و دبیران فدراسیون هایی نظیر ووشو، تنیس، بوکس، والیبال و دوچرخه سواری نیز حضور داشتند و به بیان دغدغه های خود پرداختند.

مسجدی در خصوص برپایی اردوهای ملی و لیگ های برخی رشته های ورزشی گفت: در این راستا و پیرو جلسه ای که پیشتر با دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد و نامه ایشان، موضوع نامه نگاری شماری از فدراسیون های ورزشی که پیش از این درخواست های خود را مبنی بر برگزاری اردوهای ملی با توجه به ضرورت آن رشته ورزشی مطرح کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اردوی تیم های ملی رشته های بوکس، کشتی، تکواندو و ووشو با حداقل نفرات و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شود.

او در ادامه عنوان کرد: علاوه بر این مجوز برگزاری رقابت‌های لیگ والیبال، لیگ تالو و لیگ پومسه، لیگ تنیس و لیگ دوومیدانی با رعایت پروتکل های بهداشتی صادر شد.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در پایان گفت: برابر اعلام دکتر ماهر، معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران، باشگاه های ورزشی تهران بزرگ نیز در صورت اخذ گواهی آموزشی ضد کرونا می توانند فعالیت های خود را به طور مجدد و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز کنند.

256 251

کد خبر 1425297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =